Kontakty

Mohou nám opalovací krémy škodit víc než samotné slunce?Tento článek navazuje na články Je zdravý pobyt na slunci? a Je rizikové nebo naopak zdravé koukat do sluníčka? Tentokrát se dotkneme tématu opalování a opalovacích krémů. Jak to vidí jemnohmotná bytost Tamarina? Její odpověď se dozvíte v přiloženém videu, jež jsme pro Vás také přepsali do tohoto článku. (Zde se dozvíte více informací o tom, kdo je Tamarina).

Jiří Lexa: Jak je to u lidí, kteří se rádi sluní? Rádi chodí k vodě, jezdí k moři, jsou rádi na horách, kde se třeba svléknou, aby nachytali vitamín D…

Tamarina: Vitamín D je jenom záminka. Vy totiž jste zjistili, že to déčko dostanete ze slunce, ale Vy si ho můžete stahovat i vibračně. To ostatně Ty umíš také a děláš to. Můžete si ho stahovat tímto způsobem jako všechny jiné vitamíny. Tak není důvod se spoléhat jen na slunce. 

Na slunci byste museli být velmi dlouhou dobu, abyste dostali tu správnou dávku vitamínu D, proto je lepší si stahovat vitamín D vibračně anebo, pokud to neumíte, tak v tabletách. 

Pokud podvědomě sbírají vitamín D a myslí si, že to slunce jim pomáhá, tak oni to tak vnímají a takto to nabírají. Proto jezdí na slunná místa a vystavují se kontaktu se sluncem, které jim velmi pomáhá a velmi je podporuje. 

Máš mnoho lidí, kteří musí z Vašich končin i 4x i 5x za rok letět někam na dovolenou, jenom aby byli v kontaktu se sluncem. Což je v pořádku, pokud to člověk takto pojme. Slunce mu neuškodí, tam je nejhorší ten první kontakt, o kterém jsme mluvili v prvním článku. 

Když přijdete do kontaktu se sluncem, tak se jednoznačně chraňte, abyste se nespálili, nebolelo Vás Vaše tělo. Jakmile projdete tento základní kontakt se sluncem, tak potom už to pro Vás bude hračka a nemusíte se ničeho obávat.

Jiří Lexa: Slunce nám sice neškodí, ale používáme třeba opalovací krémy. Jsou v nich chemické látky…

Tamarina: Ano, a to je přesně ono. Vám škodí tyto chemické látky, protože Vaše kůže je naprosto přirozená v tomto světě. Je naprosto v pohodě, co se týče přijímání slunečního záření, ale nemůžete ji samozřejmě hned spálit na první kontakt. 

Ale když si budete zvykat postupně na sluníčku, tak nepotřebujete žádné opalovací krémy. A to je přesně to, co děláte Vy za chybu. V momentě, kdy se patláte různými krémy, tak si škodíte. 

Důležité je vědět, že to nepotřebujete. Že to je pro Vás určitá možnost, jak vyhodit svoje peníze, protože Vy když si zvyknete na to, že se budete opalovat a budete se opalovat postupně, pomalu, tak během týdne dvou už nebudete potřebovat opalovací krém, protože budete navyklí na pobyt na přímém slunci. 

Jiří Lexa: Když ale lidé jedou třeba na dovolenou, potřebují se opálit, nemůžou čekat 14 dní…

Tamarina: To je přesně ono, že Vy to berete trochu jinak, tak si bohužel pak musíte snést i to, že máte třeba alergii na různé látky, kterými se mažete.

Jiří Lexa: Jak se to projevuje na vodě, když se koupeme? Máme ty krémy na sobě, skočíme do vody…

Tamarina: Ta voda je špinavá, ale jde vyměnit, pokud jste na nějakém umělém koupališti, ale pokud jste v přírodě, tak to samozřejmě neprospívá ani těm živočichům, co tam žijí. Neumíte si vůbec představit, kolik chemie se třeba na přehradě do té vody dostává jenom z Vašich těl. 

Jiří Lexa: Jak si mohou se sluncem poradit zvířata?

Tamarina: Zvířata jsou na to připravena, ta s tím nemají problém. Když je jim horko, zalezou si někam, kde to horko není. Když tu možnost nemají, tak se napijí. Když tu možnost nemají, tak může i jim slunce ublížit, ale ve většině případů jsou na to zvířata připravena. I když mají huňatou srst.

Je důležité, abyste pro domácí zvířata měli určité přístřešky, aby psi si měli kam zalézt, aby kočky si měly kam zalézt, ale i ta větší domácí zvířata jako koně, krávy, ovce, aby měly přístřešky. Nemůžete je nechat někde jenom tak, když na to nejsou zvyklá. Samozřejmě, v některých oblastech světa žijí zvířata na přímém slunci, ale zase je to o tom, zda jsou nebo nejsou na něj zvyklá.


Další články