Kontakty

Je rizikové nebo naopak zdravé koukat do sluníčka?Tento článek navazuje na příspěvek Je zdravý pobyt na slunci? Tentokrát se dotkneme tématu slunce vs. oči. Jak to vidí jemnohmotná bytost Tamarina? Její odpověď se dozvíte v přiloženém videu, jež jsme pro Vás také přepsali do tohoto článku. (Zde se dozvíte více informací o tom, kdo je Tamarina).

Jiří Lexa: Jak je to se vztahem slunce a našich očí? Slýchám rozporuplné názory a třeba osobně jsem si vyzkoušel hledět do slunce. Proč se například při zatmění slunce musí koukat přes nějaké sklo, které je tmavé, aby si člověk neublížil? 

Tamarina: Slunce Vám i Vašemu zraku může ublížit v prvním okamžiku, v prvním kontaktu. Vy nejste zvyklí přijímat tu energii v takovém měřítku, v takové intenzitě, protože to je obrovská síla. Když si na to ale zvyknete a budete do slunce hledět postupně, třeba od jara, od zimy nebo celoročně, ale chviličku, pár vteřin a postupně to navyšovat do okamžiku, kdy to vydržíte, tak zjistíte, že máte absolutně zdravé oči, protože v momentě, když budete hledět do slunce, ale podotýkám, musíte si vytvořit postupný pomalý návyk, tak Váš zrak bude mnohem lepší, než byl před tím, než jste do slunce nehleděli. Ta energie má na Vás pozitivní účinky. 

Mnohem horší je, koukat třeba do slunce přes sluneční brýle. Oni Vám sice řeknou, že mají UV filtry, že mají různé faktory, které brání slunci, aby chodilo do Vašich očí, ale mnoho lidí si právě díky slunečním brýlím zničí zrak. 

Vy se přirozeně chráníte, když Vám slunce svítí do očí, začnete mhouřit oči, máte víčka, řasy, ale v momentě, kdy máte sluneční brýle, tak Vaše energetické pole, nebo když půjdeme po té fyzické úrovni, tak Vaše nervová soustava, nebude vnímat tu intenzitu světla a budete vlastně odkázáni na slunečný brýle, které Vám pouze zabraňují vnímat intenzitu světla, ale nikoliv aby Vás chránily tak, že Vám slunce může v prvním kontaktu ublížit. 

Proto si na to dávejte pozor a i když používáte sluneční brýle, tak si občas snažte zvykat na pohled do slunce. Někdy je to velmi nepříjemné a nevydržíte to, ale mějte třeba hodně přimhouřené oči a přes ně se nasměrujte na slunce a uvidíte, jak to bude fungovat. 

Pokračování nabídne článek Mohou nám opalovací krémy škodit víc než samotné slunce?


Další články