Kontakty

Jak si získat a udržet dokonalou imunitu?Právě vychází třetí letošní speciál ReGeNeRaCe s podtitulem "Přirozená cesta ke zdraví a poznání". Hlavní téma jste jistě postřehli už z nadpisu tohoto příspěvku. O čem si zde budete moci přečíst?

MUDr. David Frej: IMUNITA - Co všechno ji ovlivňuje
Přírodní, holistická medicína předchází poruchám imunity vyváženým životním stylem. Stravou, pohybem, spánkem, protistresovými metodami a relaxací nebo bylinami upraví nerovnováhu organismu ještě v době, než nemoc naplno propukne.

Lenka Sobková: Strach a stres. Jak se jich zbavit a být zdravější.
Základní emoce, varující před hrozícím nebezpečím, je strach. Od přírody jsme jej dostali jako nástroj pro přežití. Možná i proto máme odnepaměti tendenci strachu podléhat, nebo mu naopak vzdorovat. Některé duchovní směry i moderní náhledy na život se nás naopak snaží přesvědčit, že strach je jen boj ega, pouhá nehmotná iluze.

Lenka Sobková: Spánek. Jeho proměny a vliv na sílu imunity.
Spánek je jedna ze základních fyziologických potřeb člověka. Často ho ale vnímáme až příliš samozřejmě. Většinou do chvíle, kdy v noci nemůžeme usnout nebo se nám "spí špatně". Změny v kvalitě spánku můžeme zaznamenat i v souvislosti s krátícími se podzimními dny.

MUDr. Josef Jonáš: Odolnost proti nemocem
Všichni vyšší živočichové jsou vybaveni imunitním systémem. Slovo "systém" používáme proto, že jde o celou řadu orgánů a látek působících po celém organismu. Pokud mu práci nepokazíme, kde o velice účinné, smysluplné zařízení, které si zaslouží obdiv.

Dagmar Matulíková: Otužování. Mrazivé vzkříšení organismu.
Když si člověk udělá z chladu přítele a učitele, posílí imunitu a probudí nebo obnoví svou vnitřní sílu. Zimní měsíce jsou ideální období pro prospěšné využití mrazu. Zvykněte si na nízké teploty a nechte se očarovat novými zážitky a zkušenostmi, které chlad nabízí.

MUDr. David Frej: Projíst se ke zdraví
Nepravidelná životospráva, nezdravá strava a stres zásadně ovlivňují lidský organismus a způsobují chronický zánět v tkáních, čímž vznikají podmínky pro nemoc...

Lenka Sobková: Zázrašné kvašení. Přínosy fermentovaných pochutin.
Podzim nabízí pestrou úrodu ovoce a zeleniny, jejichž plody lze zpracovat kvašením. Fermentované produkty jsou nejen lahůdky, ale také mají mimořádný zdravotní přínos pro organismus.

Soňa Hermanová: Doplňky stravy. Užívání v souladu s biorytmy
Zájem o užívání doplňků stravy vzrůstá a v případě zdravotních potíží se k nim jako k první volbě uchyluje značná část lidí. Jejich pravý přínos však spočívá v preventivním užívání k doplnění případných deficitů mikroživin, na nichž se může podílet i takzvaně moderní způsob průmyslového zpracování potravin.

Jarmila Podhorná: Přírodní cestou. Léčivky podporující obranyschopnost.
Lidstvo je po celou svoji historii provázeno touhou po trvalém zdraví. Je důležité vědět, jak tuto životní hodnotu získat a udržet.

Radomír Socha, Aleš Vít: Zázraky pod kloboukem
K darům přírody, které příznivě působí na lidské zdraví a imunitu, patří nejen byliny, ale také houby. V řadě asijských zemí se používají k léčbě nejrůznějších zdravotních obtíží již déle než dva tisíce let. Přestože takzvaná mykoterapie není tolik rozšířená jako léčba rostlinami, její metody se dostávají do povědomí i ve střední Evropě.

A řada dalších článků a zajímavostí...


Další články