Blog

Strach, kamarádství a skrytá zranění

Strach, kamarádství a skrytá zranění jsou na první pohled absolutně nesourodé. Pokusím se vám však dnes ukázat, co všechno mají tato slova společného. Dnes jsem neměl v úmyslu nic psát, ale přišla mi nádherná inspirace, která je zrcadlem nejen pro mne, moji partnerku, ale možná bude i pro vás, kteří hledáte tu svoji cestu.

Veškerá podobnost je čistě náhodná. Pokud se v článku někdo pozná, pak možná proto, že by se měl nad něčím ve svém životě zamyslet a třeba i pochopit. Vše mi přišlo jako nádherná ukázka lidského strachu, ega, ale v neposlední řadě kamarádství. Nad vším drží korunu skryté zranění každého z protagonistů.

Kamarádství nade vše

Moje partnerka Vlaďka se v nedávné době zapojila do zajímavého Facebookového projektu o hojnosti. Plní zde určité úkoly vedoucí k uvědomění různých starých vzorců myšlení, které je třeba renovovat, poupravit či přeprogramovat. Vše vede k hojnosti každého účastníka. Podstatné je, že celá akce je pouze hra, za kterou je pár nadšenců indického světově proslulého lektora a terapeuta.

Plní se různé úlohy a každý den je završen individuální meditací. Jednou z úloh je vytvoření vlastní facebookové skupiny. Tím opakují celý projekt pro lidi v nově vytvořené skupině. Tak dochází k jakémusi řetězci a dalšímu šíření akce. V tomto momentu však došlo k zajímavému úkazu, který nás nejen pobavil, ale i poučil. Vůbec jsme netušili, jak se krásně objeví skrytá zranění některých účastníků akce.

Úroda skrytých zranění, jak hub po dešti

Mnoho zainteresovaných bylo doslova paralyzováno strachem, že jsou v nějakém destruktivním letadle, pyramidě či MLM systému (ačkoliv nikdo nic nikomu neplatí a jde jen o plnění určitých zadání) a při pozorování jejich reakcí mi došlo, že v tuto chvíli ztratili kontrolu nad svým egem. Ano, ego je hlavním strůjcem našich skrytých zranění, která se začala objevovat, jak houby po dešti. Co je ještě zajímavější zjištění, že šlo především o lidi, kteří se mnohdy snaží ukázat svoji tvář jako trpěliví, vyrovnaní a vědomí lidé.

Lidé, kteří jsou vstřícní k druhým, snaží se jim pomoct a zkrátka dělat pro své okolí maximum najednou neustáli vlastní paralýzu strachem. Z druhé strany jsem byl překvapen, že účastníci, kteří nemají zkušenosti, informace, či technické možnosti si vždy nalezli nějaké řešení. K údivu mému i mé partnerky si tito lidé vytvořili svojí skupinu nebo využili dalších možností, jež byly momentálně k dispozici. Paradoxně se nenechali ovládnout strachem, a proto jim došlo, že tato kontraverzní úloha měla dokonce 4 řešení.

Kamarádství se též ukázalo

Dojímá mne, když pozoruji, jak si lidé v této skupině navzájem pomáhají. Nevím, jestli všichni účastníci chápou hluboký význam akce v nastartování jejich vlastní hojnosti. Kdykoliv přijde nějaký úkol, najdou se lidé, kteří okamžitě reagují nedostatkem sebedůvěry. Zde jim krásně pomohou někteří další protagonisté svojí ochotou a vstřícností, bez jakékoliv podmínky. I v tom tkví podstata hojnosti. Dáváme-li něco svému okolí, vždy se nám to musí zákonitě vrátit.

Nádherně se zde budují kamarádské vztahy. Líbí se mi, když člověk z Brna pomáhá kolegyni z Michalovec apod. Každý účastník si buduje především sebedůvěru, které je dnes velmi málo a v neposlední řadě si vytváří nové přátelské vazby, které se mu v budoucnu mohou samozřejmě též hodit.

A co z toho plyne?

I když nás někdy dokáže paralyzovat doslova drobnost, zachovejme si vlastní náhled. Uvědomme si, že život má nekonečné množství řešení. Nenechme naše ego, aby za nás dělalo soudy. Ušetříme se tím zbytečných trápení a vnitřních třenic.

Dovolme si být součástí čehokoliv, byť jako pozorovatel. Právě role pozorovatele je v životě ta nejdůležitější. Moc se mi líbí, že se většina lidí nezalekla vlastního stínu a pokračovala v onom projektu.

Nenechte se v životě ovládat strachem, protože přemůžete-li jej, zjistíte, že za vším je vždy člověk. A věřte, že takový MLM systém není sám o sobě špatný. I jemu vdechuje život lidská bytost. Orientujte se proto na člověka a nenechte nad sebou vítězit předstudky, domněnky a strachy.

Jestliže se chcete dozvědět více o této úžasné akci, kterou si můžete prověřit své vlastní schonosti a možnosti, kontaktujte Vlaďku na kvantovacesta@seznam.cz.

Přejí vám hezký den.

0 Shares