Blog

Skrytá zranění máte i vy 1

Skrytá zranění působí nenápadně

Člověk zažívá občas nebo i častěji chvíle, kdy mu není zrovna do zpěvu. Někdo je smutný a má chuť se stranit, jiný prožívá neudržitelný vztek vůči svému okolí a vlastně ani neví proč a další má potřebu mít své okolí pod neustálou kontrolou. Vyprávěl mi jeden člověk, jak je pro něj těžké, když vidí, že někomu nejde práce od ruky. Uvědomuje si, že on by to dokázal mnohem lépe. Velice jej to trápí a tato jeho vlastnost se mění v nesnesitelný tlak na prsou. Tento stav prožívá poměrně často. Zažil jsem pána, který nedokázal pochopit, že jeho tříletý vnouček chtěl neustále prozkoumávat zásuvky, skříňky a mnohá “tajná” zákoutí jeho bytu. Došlo to do takového rozměru, že jeho syn s rodinou k němu přestali jezdit, protože vnoučkova průzkumnická záliba mezi ně jednoduše vrazila klín.

Mnoho takovýchto případů svědčí o konkrétních skrytých zraněních. Většinou jsme s nimi natolik sžiti, že je vnímáme jako přirozenou součást naší povahy. Proto mnoho lidí nemá tendenci se jim jakkoliv věnovat. U některých typů lidí jsou nenápadná a lidé díky nim získávají oblibu ve společnosti a mezi svými blízkými. Chápejte, že člověk, který dokáže dělat legraci a udržet dobrou náladu kdykoliv a kdekoliv, nemůže být ani brán jinak, než jako “šoumen” a oblíbená osoba. Málokdo si vůbec připustí, že takto naladěný jedinec může být pouze nositelem jednoho vnitřního zranění a ve skutečnosti, když je sám se sebou, může prožívat i neskonalá duševní muka. Hledá proto příležitost, aby mohl být mezi lidmi, které baví.

Ani celebritám se skrytá zranění nevyhýbají

Představte si, že i potřeba být středem pozornosti je součást skrytého zranění. Naučili jsme se ji brát jako přirozenou záležitost a ani v duchu by nás nenapadlo, že ten či onen herec, politik nebo zpěvák je pouze obětí svého zranění. Vysvětluje to též fakt, že mnoho celebrit končí závislých na alkoholu, drogách nebo jiných “berličkách”, které jim pomáhají uvolnit tlak vytvářený jejich skrytým zraněním. Zavzpomínejte a určitě si vybavíte některé osobnosti z šoubyznysu nebo z politiky, které jsou závislé na alkoholu. I to je projev jejich neléčeného zranění.

Dnes jsem si jistý, že každý člověk trpí svým zraněním, ale může jich mít i pět najednou. Druh zranění poznáte na první pohled podle postavy. Proto jsou ve většině případech neúspěšné “opravy” těla, neboť právě naše tělo je velice chytré a signalizuje nám vše, co se uvnitř naší mysli odehrává. Viděli jste množství veřejně známých dam, které se zaobírají dietními programy. Tyto dámy, pokud byly korpulentnějšího vzezření, se časem vrátily do svého původního nastavení těla a s největší pravděpodobností se vrhly na propagování životního stylu pro prostorově výraznější populaci.

A přitom stačí velmi málo

O případech projevů skrytých zranění si můžeme povídat do nekonečna, protože se s nimi setkáváme vědomě či nevědomě každý den. Každé zranění si totiž vytváří velmi důmyslný ochranný štít, aby případný prožitek zranění samotného nebyl tak bolestný. Jde vlastně o hru našeho ega. Když proběhla aktivace některého z vnitřních zranění ve věku od 0 do 7. roku života, nám ego poradilo fantastický trik. Místo neustálé bolesti, které pro nás naše zranění představuje jsme si dobrovolně nasadili ochranný štít, za který se schováváme do doby, než si své zranění začneme léčit.

100% populace má své zranění. Ve skutečnosti jej řeší cca 0,01% lidí. Ostatní si vůbec neuvědomují, s čím mají tu čest. Vždyť vyléčení jejich zranění by jim obrovsky změnilo, opravilo a tedy především vylepšilo život. Na svých seminářích Svět zázraků aneb zrcadlo duše se tímto zraněním zaobírám tak, aby každý účastník dostal co nejsrozumitelnější informace k identifikaci, přijetí a následnému samoléčení svého zranění. Za posledních pět let se mi podařilo nashromáždit potřebné množství informací k tomu, aby každý člověk byl schopen pracovat se svým zraněním do jeho úspěšného vyléčení.

pokračování příště…

0 Shares