Blog

Nalezněte opět radost!

Pociťujete často smutek, úzkost, strach či depresi? Můžete se snadno z tohoto začarovaného kruhu dostat ven. Nalezněte opět radost! Všechno totiž začíná a končí ve vaší hlavě. Je to nepříjemné pociťovat každý den pocit bezmoci obzvlášť, když ještě v nedávné minulosti bylo všechno tak, jak má být. Mnoho lidí si to uvědomuje, ale málokdo ví, že se může snadno vyléčit, odhodit antidepresiva a žít opět šťastně.

Ty stavy, které vám berou světlo na konci tunelu se již nedají zvládat. Navštívíte proto lékaře, který vám napíše antidepresiva. Na chvilku se vám uleví, ale žádná sláva to není, že? Cítíte se jako zbaveni emoční stránky své osobnosti. Nic vás nebaví, musíte se doslova přemáhat, abyste svým nejbližším mohli projevit alespoň nějakou náklonost. Každý den to stejné, připadáte si jako robot, ale je přeci nutné zajistit chod rodiny, zabezpečit svůj život, postarat se o své potomstvo atd. Připomíná vám to něco?

Jak z toho ven?

Vaše trápení přešlo do stavu určité apatie. Vaši blízcí vám nemohou pomoci a tak jen smutně přihlížejí. Ano, někdy se tomu říká vyhoření, jindy přepracovanost, v dalším případě ztráta chuti k životu, ale pořád jde o jedno a to samé. Psychiatři to řeší léky, ale neuvědomují si, že léky odpojí jedince od jeho duchovní podstaty, čímž mu zamezí možnost návratu do původního stavu. Přitom stačí málo a jedinec se může nejen zcela uzdravit, ale zároveň přehodnotit svůj dosavadní pohled na svět.

Vše je velmi urychleno a málokdo si uvědomuje, že právě ono zrychlení nám velmi škodí. Proto je třeba v první řadě zpomalit a dostat se do stavu vnímání přítomného okamžiku. Nejde o nic složitého, spíše je třeba věnovat pozornost pravidelnosti a určitému režimu. Pokud berete léky, pak je nutné pracovat na svém restartu trochu jiným způsobem. Uvědomte si, že jste si pořídili jakousi berličku, které se budete muset, chtíc nechtíc vzdát, abyste byli schopni znovu rozhodovat sami o sobě.

Kdo nesáhl po antidepresivech je na tom o trochu lépe

Jestliže jste se ještě k pobírání antidepresiv a jiných chemikálií nedostali, máte o starost méně. Můžete totiž využít nyní svého propojení s vaším nitrem a začít na sobě pracovat. Je mnoho meditačních technik, které vám pomohou pochopit, co se s vámi vlastně děje. S mými klienty procházíme v první řadě otázku příčiny jejich vyhoření a paradoxní je, že se vždy dostaneme do jejich dětství. Jakmile známe prvotní příčinu, můžeme krásně postupovat dále. Podstatné je, aby si každý člověk, kterého postihl tento duševní stav, uvědomil, že jde o vyléčitelnou záležitost.

Postupně odkrýváme jednotlivé vrstvy mentálních nánosů a propracováváme se k samotné příčině, jejímž odstraněním dochází k vyléčení a restartu celého organismu. Všechno má svůj čas, což je velmi důležité, protože mnoho lidí by nejradši dosáhlo uzdravení okamžitě, což samozřejmě není reálné. Většinou se jedná o mentální nánosy ukládané desítky let do našeho podvědomí. Proto je důležité dát sám sobě čas a doslova si užívat cestu vedoucí k opětovnému uzdravení naší bytosti, ostatně nic jiného nám ani nezbývá.

0 Shares