Jiří Lexa / o mně

Jiří Lexa - portrétNení důležité, co jsem všechno zažil, ani jaké jsem absolvoval školy. Podstatné je, že v posledních deseti letech jsem si dovolil od základů změnit svůj život. Podařilo se mi začít žít v radosti z každého dne a návod k tomu vám chci teď předat.

Pochopil jsem, že jediný, kdo si řídí svůj život jsem pouze já sám. Podle svých vlastních prožitků a zkušeností můžeme ve svém životě ovlivnit téměř vše. V posledních letech si hraji se svojí realitou a neustále studuji další možnosti, které nám Universum nabízí.

Každá maličkost je dar

Snažím se každou maličkost všední reality pojmout jako zázrak, dar a propojit ji se svými velkými plány, touhami a cíli. Jak propojit? Uvědomit si, po čem touží mé srdce a co mi říká rozum.

Mnoho lidí brzdí právě rozpor mezi tím co mají a po čem touží, což je jeden z velkých problémů, zapříčiňující nedostatek. Velkou roli v tom všem hraje např. vděčnost, která nám v poslední době dost chybí.

Většinu lidí trápí tři základní věci nebo alespoň některá z nich: zdraví, finance a vztahy. Stačí si uvědomit pár základních postojů, vložit je do praxe a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Mým cílem je inspirace

Od roku 2014 prošlo mými terapiemi přes 2500 lidí.  Účastníků mých seminářů bylo podobné množství. Díky těmto úžasným lidem jsem pochopil, co člověk v dnešní době opravdu potřebuje a co mu naopak chybí.

Osobně se domnívám, že dnešnímu člověku chybí, mimo jiné, pozornost. Každý toužíme po určitém druhu pozornosti. Dnešní svět nám však místo pozornosti pouze vnucuje neustálý konzum. To se v mnoha případech stává problémem a je třeba něco změnit.

Mým cílem je inspirovat člověka, aby se vrátil k svému srdci a poodstoupil od šedé masy. Chci jej motivovat, aby si uvědomil, že pouze on je jedinečnost sama a jeho schopnosti jsou opravdu božské. Krásné na tom je, že každý si odnese jen to, co skutečně potřebuje. Není třeba lidem nutit „omáčku“, když potřebují hlavní stavební kameny.

Vedle činnosti lektorské a terapeutické jsem se začal též věnovat psaní knih, abych tak mohl předávat informace mezi široké vrstvy lidí u nás i v zahraničí.