Kontakty

Takový malý experimentKaždý den nalézáme nové možnosti, abychom projevili svoji touhu po vlastním růstu. Někdo si těchto signálů všímá více, jiný méně, ale všichni se posouváme, ať se nám to líbí nebo ne. Někteří odvážlivci si dokonce kupují naučné knihy a sledují videa, což dokazuje jejich odhodlanost na cestě vlastního vývoje.

Uvědomili jste si, že pro svůj růst mnohdy nemusíte nic dělat? Vy se vyvíjíte i tím, že dovedete trávit čas v klidu. Bez čtení, bez poslechu a bez rozhovorů. V tu chvíli rostete nejvýše, protože jste nuceni pracovat se svojí myslí, která je jindy zahlcena impulsy, které jí neustále předhazujete. V tom okamžiku vám začnou chodit nové tvůrčí myšlenky, podněty či vize, které následně můžete zhmotnit a proměnit ve zlato. Ano, doslova ve zlato jako v té pohádce o králi Midasovi. 

Je to skutečně bez jakékoliv nadsázky, protože pomyslné zlato leží všude okolo vás. Ale vzpomeňte si, když vám někdy přijde jakýkoliv nápad, co s ním hned uděláte? Většina lidí jej prohlásí za "blbost" či "nesmysl", protože mají jasně danou vizi světa, kterou jim vštěpovali rodiče a učitelé. Co kdybyste dnes odložili svoji vizi a začali experimentovat?

Takový experiment má řadu výhod a minimálně jednu velkou. Jaké to je? Když se pokus nezdaří, předběžně s tím již počítáte, a proto se nemusíte trápit nebo si to jinak vyčítat. Experimentujte každý den. Něco se povede, něco ne, ale výsledek bude ohromující. Vy totiž již přestanete čekat na almužnu, která na vás zbyde, ale stanete se tak aktivními vědomými tvůrci svého života.

Jak začnete pravidelně experimentovat, zvyknete si na tento stav a jako správný hráč budete přijímat výhry i prohry. Touha vyhrát bude však vždycky silnější, a proto máte mnohem větší šanci na úspěch, než když budete sedět doma u televize a necháte si vyplachovat mozek všemi těmi braky, které tam mají. 

Začněte si zapisovat všechny nápady a než je hodíte na smetiště dějin, pořádně si rozmyslete, zda byste je mohli přetavit na zlato krále Midase.

Tak co, spustíte nový experiment? 

Další články