Kontakty


Odkud vychází svoboda?

Ačkoliv se snažíte bojovat proti všemu co se vám nelíbí, neuvědomujete si, že boj není tím pravým prostředkem, aby k vám přišla svoboda. Jedinou svobodu, kterou můžete získat je osvobození vaší vlastní mysli. A toho se všechny systémy za posledních 30000 let bály. Uvědomte si, že člověk může být svobodný bez ohledu na místo kde se nachází. Dokonce může mít okovy na rukou i noho a být svobodný, protože svoboda nevychází z vnějšího světa, ale z vašeho srdce.

Podívejte se do historie, jak dopadli všichni, kteří se lidem snažili vysvětlit, že o svobodu se nebojuje, ale svoboda se získává z vlastního nitra. Svoboda není lpění a připoutanost na vnějším světě, ba naopak. Jakmile pochopíte, že všechny pohnutky, které vás nutí držet se všech a všeho okolo vás, pochází z vašeho ega, pak jste na cestě ke svobodě. Do té doby se budete plácat ve smyčce mezi vlastním egem a rozumem. K ničemu však nedojdete, protože ani z podstaty věci nemůžete dojít. Jednou pochopíte, že všechno spočívá ve zklidnění, zastavení se a uvědomění si vlastní podstaty.

Žádný strom neroste do nebe

Nebojujte proto s ničím, co ve vás vyvolává jakékoliv negativní pocity, protože žádný boj nemůžete vyhrát. Jestliže vám vadí politická scéna, ignorujte ji. Vadí vám  EU? Ignorujte ji. Jestli vám vadí, že musíte platit daně, zaplaťte je, ale ignorujte, zda je politici rozkradou. Každý si zapisujeme ten svůj životní příběh sám. Každý budeme muset jednou rovnováhu, kterou jsme narušili, zase uvést do původního stavu a to bolí. Nechtějte pro nikoho spravedlivý trest. Hleďte na sebe, abyste nevystupovali z rovnováhy, neboť to je ta nejdůležitější cesta.

Nebojujte, i když vám to budou všichni říkat a tlačit na vás, neboť bojem se pouze zvyšuje nerovnováha a všechno se obrátí proti vám. Vnímejte pouze své srdce a pochopíte, že nikdo nesní více jídla, než je mu dáno, žádný strom nevyroste výš, než je mu dopřáno a každý člověk zodpovídá sám za sebe a své jednání. Nehodnoťte, nekritizujte, neposuzujte a nemějte potřebu se k všemu za každou cenu vyjadřovat. Buďte pouhými pozorovateli, milujte lidi, milujte své odpůrce, milujte přírodu, milujte planetu Zemi a buďte neustále šťastni, protože to je váš jediný a hlavní úkol ve vašem životě. Vaše emoce jsou pouze vaše záležitost a pokud se vám podaří žít v neustálé radosti, to ostatní se velmi brzy dostaví.

Žijte šťastně a věřte v člověka, protože tím budete vždy věřit v sebe samotné. To je totiž největší svoboda v celém Vesmíru.

Další články