Kontakty

Děje se nám pouze to, na co se roky chystámeLidé se často nechávají strhnout například politickými šarvátkami, kdy jedna politická strana osočuje druhou a jejich příznivci se utápí v emocích, Neustále ukazují na ty druhé, jak špatně uvažují, jak špatně se chovají a jak by se měli chovat. Vytratil se absolutně respekt k názoru, který s tím naším nesouzní. Přitom my sami sebe občas usvědčíme, že zastáve naprosto jiný názor, než za jaký jsme byli ochotni se klidně i poprat ještě před pár lety. Mají pravdu ti první nebo ti druzí? A co když je pravda zcela někde jinde?

Jestli něco vnímáme jako dobré nebo špatné, pravdivé nebo lživé, vtipné nebo smutné, to samo o sobě neznamená, že skutečná událost nebo věc taková opravdu je. Záleží na individuálním vnímání každého z nás. Naše reakce nejsou nic jiného než roky vypracované návyky, které mnohdy ani nekontrolujeme. Vycházejí totiž rovnou z našeho podvědomí. Přitom právě podvědomí je krmeno prakticky neustále tím, čemu věnujete pozornost.

Od útlého věku vám byly pouštěny různé filmy, dokumenty a předhazováno mnoho materiálů, které jste si jednoduše ve své mysli přehrávali. Tím, že si všechno, co zhlédnete, přehrajete ve své mysli, zapisujete to nejen do svého podvědomí, ale i do kolektivního vědomí. Vemte si, kolik třeba jen těch filmů či videí jste byli za desítky let svého života schopni zhlédnout. Vzpomeňte si, kolik pravidel vám rodiče vštěpovali do vaší mysli. S mnohými jste podvědomě nesouhlasili a přesto jste je přijali za své a po rodičích je často opakujete.

Všechno, co nám kdy do mysli a tedy do podvědomí vstoupilo, dnes využíváme bez jakéhokoliv přemýšlení. A to je zásadní kámen úrazu.

Naučili jsme se jako lidstvo přijímat všechno, co nám někdo předhodí, bez ohledu, zda je to pro nás přínosné či nikoliv. Nepřemýšlíme, zda informace, které se k nám dostávají například z médií, jsou pro nás dobré nebo špatné, ale jednoduše je přijímáme. Někdo si bez večerních zpráv nedovede už představit svůj život, přestože ho vždy vyprovokují ke vzteku a láteření nad tím "dnešním hrozným světem".

Každá informace, kterou jsme kdy přijali, se pevně otiskla do morfogenetického pole - tedy do samotného Univerza a začala se tam realizovat. Proto máte dnes skutečně jedinou šanci, jak všechno ve svém dalším životě změnit. Tou šancí je, okamžitě změnit způsob vlastní reakce na kterékoliv informace, jež se dostávají do vašeho života.

Začněte okamžitě analyzovat, zda média, která vám předávají informace v největší míře, jsou pro vás skutečně tak přátelská. Zda informace z nich získané skutečně potřebujete ve svém životě. Následně zjistíte, že vy nepotřebujete žádná média, žádné informační kanály, žádné vlády a vůbec nikoho, kdo vám dává „zaručené“ zprávy. Potřebujete pouze svoji analytickou mysl a umění tvořit si vlastní realitu.

Přestaňte jednou pro vždy s přijímáním zpráv od svého okolí a vlastními reakcemi na tyto zprávy. Jednoduše si řekněte, že zprávy pro vás nejsou podstatné a začněte si vizualizovat svůj vlastní svět, který vám vyhovuje. To bude pro začátek stačit. Možná se vám to zdá trochu přitažené za vlasy, ale máte pouze dvě možnosti. Buď si budete tvořit svoji realitu a s tím i vlastní svět sami nebo vám jej pomůže již někdo vytvořit.

Tak začněte, změny vás volají.

Pomocníkem na vaší cestě se může stát třeba můj e-book Síla myšlenek a zvyků.


Další články