Kontakty

Říjnová ReGeNeRaCe přináší nejnovější poznatky o kávěRádi doporučujeme zajímavé a prospěšné čtení, a proto jsme do vašeho zorného pole nasměrovali říjnové vydání časopisu ReGeNeRaCe. Nabízí spoustu zajímavých článků za sympatických 45 Kč (pro předplatitele je dokonce jen za 35 Kč). Jak je zřejmé z následujícího přehledu, zajímavých článků je tu habaděj od první do poslední stránky. Posuďte sami.

Michal Černý - Riskantní hra se sladidly
Nejen nadměrná spotřeba bílého cukru může vést k vážným zdravotním obtížím. Vědci se nedávno soustředili také na umělá sladidla a nedospěli k povzbudivým závěrům. Co dělat s nadbytkem sladkých složek ve stravě?

Ivo Telec - Filipínské duchovní léčitelství
Hermetická, skrytá lékařství mívají stejný rys. Nejsou omezená na hrubou materii zdejší části světa. Platí to i o filipínském duchovním léčitelství, které se stalo světoznámé. Spojené je se svobodou volby péče o vlastní zdraví ducha, duše a těla. A proto i s vědomím osobní odpovědnosti každého člověka za sebe sama.

Michael Schubert - Chci připomínat zázraky
K letošním šestaosmdesátinám dostane Jan Kačer knihu. Není to obligátní dárek, jak by se mohlo zdát, uznávaný herec a režisér si ji k říjnovým narozeninám napsal sám. Zadními vrátky je jeho čtvrtý spisovatelský počin. V právě vydané novince přiznává řadu duchovních dilemat, která v životě řeší, popisuje své tiché, inspirativní přátelství se stromy a vzpomíná na tatínkův tragický odchod, manželku Ninu i slavné divadelní či filmové kolegy.

Vlastimil Hela - Zvědavostí proti strachu
Dnešní, z mnoha důvodů neklidná doba vyvolává v lidech obavy o budoucnost. Je obtížné odolávat pokušení a nesrovnávat současnost s tím, jak báječně jsme se ještě nedávno měli, a nestavět se skepticky k událostem, které přijdou. Je možné nastavit v sobě zcela jiný postoj.

Josef Jonáš - Zdravotní inventura
Pravidelně se ve sdělovacích prostředcích dozvídáme o mimořádných výkonech lékařů, před kterými smekáme klobouk. Špičková medicína je opravdu mimořádné povolání. Zároveň víme, že za nějaký čas se na naši medicínu zapomene a vše bude jinak. Ostatně, co by vědci dělali dalších tisíc let.

Dagmar Matulíková - Alchymie kávy
Podle statistik spotřeby připadá na jednoho obyvatele České republiky asi čtyři sta šálků kávy ročně. Jistě i proto, že jde o jeden z celosvětově nejoblíbenějších nápojů a skvělý obchodní artikl, káva dlouhodobě dráždí vědce a lékaře. Stále vedou spory o jejím vlivu na organismus: Je zdraví škodlivá, či nikoli? Nejnovější studie potvrzují druhou možnost. Pití kvalitní kávy bez přidaného rafinovaného cukru podle nich nejenže neškodí, dokonce tělu prospívá a prodlužuje život.

Petr Sedláček - Bůh to nějak zařídí
Potřebujeme v dnešní době rituály? A umíme je opravdu prožívat, procítit? Jaké rituály mají ve 21. století smysl? Existují takové vůbec? Nad hodnotou obřadů a jejich přínosem pro současného člověka se zamýšlejí Regenerací oslovené osobnosti různých profesních oborů.

Jarmila Podhorná - Předcházení plicním chorobám v době nemoci COVID-19
Dýchání je nejdůležitější potřebou člověka, je nepostradatelné pro odolnost buněk a imunitu i pro správnou činnost nervového ústrojí, které lze obtížně jiným způsobem regenerovat.

Michal Valenta - Štít proti stresu
Meditaci zkoumají vědci a lékaři celého světa dlouhodobě a z nejrůznějších úhlů. V současnosti budí tato prastará technika vědomého zklidnění mysli zájem předních odborníků také jako možná terapie či metoda snižující fyzické i duševní bolesti a úzkosti, které mnoho lidí každodenně zažívá.

Vojtěch Soudný, Eva Césarová - Integrace psychedelické zkušenosti neboli sjednocení
Zpracování a zapojení prožitků z rozšířeného stavu vědomí do běžného života je jedním z nejdůležitějších výsledků psychedelické zkušenosti. Lze říci, že jde o maximalizaci přínosů, které zkušenost nabízí. Zkušenost s psychedeliky nám může ukázat cestu nebo alespoň směr vedoucí k vyšší existenciální spokojenosti a pocitu štěstí v životě.

Beáta a Július Patakyovi - Vztahy proměněné dotykem
Jelikož žijeme ve světě, ve kterém se projevuje nekonečné množství okolností, podstatnou část našeho bytí vyplňují vztahy. Od chvíle početí a narození jsou základní skutečností našich životů. Díky vztahům si jedinec může uvědomit sám sebe.

Ivana Štědrá - Biorezonanční metoda. Léčba pomocí vlastní fotografie
K řešení každého zdravotního problému je nejlepší přistupovat současně z více stran - z pohledu čistě fyzického zdraví i z hlediska psychosomatiky. Obě metody využívá terapie biorezonancí. Dlouhodobě se jí zabývá MUDr. Josef Pekárek, který metodu obohatil o jedinečný "patent" - léčba fotografickým snímkem.

Marian Jelínek - Jak cenné je ocenění
Říjnový státní svátek je tradičně spojený s předáváním státních vyznamenání. Jejich princip je stále stejný: vybere se pár desítek lidí, kteří dostanou metál. Někdo vyznamenání považuje za nejvyšší formu ocenění, vždyť je předává sám prezident (!), jiný mluví o "kusu plechu pro útěchu". Také v životě čekáte na ocenění?

Martina Holcová - Lesní mysl. Její podoby a užitečnost
Před deseti lety Lesní mysl neexistovala. Před osmi roky - v krizové životní chvíli bodré veselé Finky Sirpy Arvonen - vznikla knížka Metsämielli. Od toho okamžiku se odvíjí potřeba Finů tento koncept více prozkoumat anaučit se s ním pracovat. Pro sebe, pro druhé. To vedlo nejen k sepsání dalších knih s touto tematikou, ale i k vytvoření uceleného vzdělávacího systému pro průvodce a instruktory Lesní mysli.

A další zajímavé čtení...


Další články