Kontakty

Říjnová Meduňka nejen o čchi-kunguNa stránkách Kvantové cesty rádi doporučujeme zajímavé časopisy nebo knihy, a proto vás zveme i ke koupi a přečtení říjnového vydání časopisu Meduňka. Stojí pouhých 39 Kč, pro předplatitele vyjde jen na 32,50 Kč, tudíž pokud se zajímáte o své zdraví, můžete v Meduňce najít každý měsíc hodnotné informace. O čem píše říjnové vydání roku 2022:

Čchi-kung vede k jednoduchosti a přirozenosti
Václav Vocásek se čínskému čchi-kungu věnuje devatenáct let. Toto umění studoval přímo v čínském Šaolinu a stal se jedním z jeho průkopníků u nás. Přivedl ho k tomu špatný zdravotní a psychický stav. Díky praktikování přestal nosit brýle, zmizely bolesti, alergie i deprese a postupně dosáhl emocionální rovnováhy a přílivu sil. Zajímavý rozhovor s ním vede publicistka a lektorka jógy Mgr. Martina Burýšková.

Vážné diagnózy - prevence a léčba
Žijeme v tzv. moderní vyspělé západní společnosti, kde nám zdánlivě nic nechybí, protože naše základní životní potřeby jako teplo, střecha nad hlavou, voda a jídlo jsou u naprosté většiny z nás zajištěny. Ukazuje se však, že na druhé straně nás tento komfort oslabuje, a v kombinaci s faktory ne vždy zcela pozitivními na naše zdraví tu máme tzv. civilizační nemoci, většinou chronické a nevyléčitelné. Jak jim předcházet a jak je účinně léčit? Na toto téma se rozepsalo hned několik odborníků. Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.: Civilizační nemoci a jejich účinná prevence. MUDr. Ludmila Bnedová z 1. Školy tradiční čínské medicíny: Jak předcházet onemocněním a zejména nádorům. MUDr. Andrea Málkova: Jmelí pomocník při léčbě onkologických a chronických nemocí. Psycholog PhDr. Petr Novotný a onkolog prof. MUDr. Miloš Pešek, CSc.: Od diagnózy rakoviny k uzdravení: desatero pacienta. Mgr. Iveta Kučerová: Jak pečovat o prsa a zůstat zdravá.

Chmel: pro dobrý spánek i pevné kosti
Chmel? To je přece součást piva! Tahle souvislost napadne na první dobrou snad každého, přesto platí, že redukovat tuhle rostlinu pouze na surovinu k výrobě alkoholického nápoje by byla věčná škoda. Její pozitivní účinky na tělo jsou totiž velmi rozsáhlé a v mnohém unikátní. Více v článku Mgr. Blanky Gololobovové.

Gregg Braden o tajemství života
Už za pár dní, konkrétně 29. října, naše republika přivítá další světově uznávanou osobnost v oblasti nově vznikajícího paradigmatu propojujícího vědu, sociální politiku a lidský potenciál Gregga Bradena z USA. Více než dvacet let pátrá po vzdálených klášterech, vesničkách a také v dávných textech po odhalení nadčasového tajemství o naší skutečné podstatě a síle. Jeho celodenní pražský seminář bude věnován tématu čistého lidství - Pure human.

Příchuťová zelenina
Bývalo dobrou tradicí, že hospody - včetně zahradních restaurací, ale i takových extratříd, jako bylo U Fleků - obcházely nejen ve večerních hodinách prodavačky řízené příchuťové zeleniny (tak to zní oficiálně), tj. nasolených ředkví v létě a na jaře spíš i ředkviček. S podzimem přicházely ke slovu velké ředkve, bílé i černé, vždycky ale "bělomasé", nakrájené na kolečka a zpravidla i nasolené. Více již v příspěvku Václava Větvičky.

A spousta dalšího zajímavého čtení...


Další články