Kontakty

Proč si netahat do života problémy druhých lidíPokračujeme přepisem níže uvedeného videa, jenž začal článkem "Jak převzít kontrolu nad svými myšlenkami?" Posledně jsme se věnovali tématu "Jak se zbavit negativních myšlenek?" a dnes se podíváme na myšlenky, které nám předávají druzí lidé. 

 

Lidé se velmi často zaobírají myšlenkami druhých lidí. Znáte to určitě. Sejdete se s kamarádem nebo s kamarádkou a oni vám začnou najednou sypat svůj příběh, který je plný negativních věcí. A vy to posloucháte, posloucháte a potom večer se cítíte unavení, potom večer máte myšlenky, musíte myslet na to, jak se tomu kamarádovi nebo kamarádce třeba nedaří, nebo jakou mají smůlu v životě a vlastně přenášíte to do svého života. 

Nikdy, pamatujte si to, nikdy se vám nepodaří vyřešit cizí problémy. Proto vždy, když vám někdo bude říkat, že má nějaký problém, tak mu řekněte, že mu s tím nemůžete pomoci. Pokud ano, tak mu s tím pomozte. Ale předpokládám, že vy potřebujete pomoci v první řadě sami sobě, tak to dělejte. 

Tím, že si budete stahovat cizí problémy na sebe, tak budete živit ty negativní myšlenky svoje. Chápete to? 

Napoleon Hill řekl jednu zajímavou myšlenku. "Ovládejte svoji mysl a nebudete možná nikdy ovládaní myslí druhých." John McDonald by k tomu možná dodal: "Nikdy se vám nepodaří vyřešit cizí problémy." 

Co kdybyste se ode dneška soustředili ve svém životě pouze na svůj úspěch? To je jedno, že se vám teď v něčem nedaří, ale vy si začněte pomalu tady v hlavě pouštět ten svůj úspěšný život. Začněte si představovat každý večer, než půjdete spát, tak si představujte několik vteřin, nebo několik minut můžete, aby to bylo delší, váš úspěšný život. 

Řekněte si, jak chcete, aby ten život vypadal. A on podle toho bude vypadat. Ale myslete na úspěch! Chcete být zdraví? Tak myslete na své zdravé tělo. Chcete být bohatí? Myslete na to, že jste bohatí. 

John McDonald řekl: "Jsem pánem svého vlastního osudu a svůj život mohu udělat takový, jaký jej sám chci mít." Přátelé, co kdybyste si tuto větu řekli každé ráno? Co kdybyste si každé ráno tuto větičku zopakovali, ale můžete si ji zopakovat i několikrát za den. Uvidíte, co se bude třeba ve vašem životě dít. 

"Jsem pánem svého vlastního osudu a svůj život mohu udělat takový, jaký jej sám chci mít." 

Pokračování nabízí článek "Jak dostat myšlenky pod kontrolu?"


Další články