Kontakty

Jak se zbavit negativních myšlenek?Pokračujeme přepisem níže uvedeného videa. Začátek najdete v příspěvku "Jak převzít kontrolu nad svými myšlenkami?" Tentokrát se posouváme k tématu, jak se zbavit negativních myšlenek.

Jak se tedy zbavit těch svých negativních myšlenek, které nám znepříjemňují život? V první řadě se jich nesnažte zbavit. 

Co jsem to řekl? Uvědomte si, že v momentě, když budete si říkat, nechci myslet na tohle, nechci myslet na tohle, zkuste to... Dáme si konkrétní případ. 

Teď si zamyslete na to, jak vypadá Eiffelovka. Vidíte před sebou Eiffelovku? Vidíte před sebou ten krásný výhled nad Paříží a nad ní, jak se tyčí Eiffelovka? Můžete si i klidně zavřít oči. A teď přestaňte myslet na Eiffelovku! Přestaňte, úplně, přestaňte myslet na Eiffelovku. Hlavně nemyslete na Eiffelovku. Nemyslete na tu Eiffelovku. A teď se zeptám: Je to možné? Není, že jo? 

Když vám budu říkat, nemyslete na to, jak se vám něco nedaří, nemyslete na to, jak se vám špatně daří, nemyslete na to, jak vám něco nejde, no tak prostě vám to nepůjde. Ale když vám řeknu, myslete na to, jak se vám všechno daří. Dávejte své myšlenky jenom tomu, co v životě chcete zažívat. To, co chcete mít, čím chcete být. Věnujte svoje myšlenky jenom věcem, které ve vás vzbuzují příjemné pocity. 

To znamená, chcete ideálního partnera? Tak si představujte a myslete na toho ideálního partnera, jaký by měl být, jakého byste si představovali. Chcete mít hodně peněz? Tak myslete na to, že už máte, že teď máte hodně peněz. Přestaňte myslet na to, že teď zrovna nemáte na účtu třeba vůbec nic. Ale myslete na to, že teď tam máte hodně peněz, protože vy si to potřebujete nejdříve vytvořit zde v hlavě. A to je podstata věci. 

Pokračování nabízíme v příspěvku "Proč si netahat do života problémy druhých lidí."


Další články