Kontakty

Jak se jednoduše orientovat v dnešním světě?Mnoho z vás se mne ptá, jak se jednoduše orientovat v dnešním světě. Možná vám dnes přinesu jednoduchý návod. Na druhou stranu je to pouze na vás. Takže jde především o vaši ochotu tvořit a hrát si s možnostmi vašeho života dle výběru, který máte.

Všichni jsme svědky a zároveň účastníky velké transformace lidského vědomí. To, co se děje v současném světě nemá v historii lidstva obdoby. Ačkoliv je mnoho nadšených lidí z toho, jak se jim život daří, najdou se i tací, kteří současný svět nechápou a doslova se trápí. Mám obavu, že jich je poměrně hodně. A co se s tím dá dělat?

V první řadě je třeba pochopit, že každý si vytváříme svoji vlastní realitu sami. Určitě se zeptáte jak, nemýlím-li se. Rád vám to vysvětlím, protože jde o poměrně jednoduchý proces. Každý člověk byl obdařen svobodnou vůlí a především myslí. Ačkoliv si myslíme, že náš mozek slouží k tomu, abychom se díky němu učili nové informace a shromažďovali data, která se k nám dostanou, všechno je trochu jinak.

Co nás ve škole nenaučili

Ve škole nás učili, že se musíme hodně učit a mít hlavu plnou vědomostí, ale náš mentální aparát je ve skutečnosti stvořen proto, abychom jeho pomocí tvořili. K tomu je třeba pojmout zcela jinou filozofii života než tu, jenž nás většinou provází od narození. Je nutné si uvědomit, že svět se neskládá v první řadě z hmotných předmětů, ale především je tvořen částicemi světla. Tyto částice označují kvantoví fyzikové fotony, bosony, kvarky apod. Chcete-li se o této tématice dozvědět víc, můžete navštívit některý z mých webinářů či videokurzů.

Právě zmíněné světelné částice jsou snadno ovlivnitelné naší myslí. Proto se nám vždy v životě objevuje to, na co upřeme svoji mysl. Jednoduché, že? Možná se vám nechce věřit, že je to tak snadné, protože v tom případě by to dělali všichni. Je to tak? A právě zde bych vás chtěl upozornit, že lidé se většinou nechají zlákat složitostmi. Obtížné věci a situace totiž působí dojmem, že jsou mnohem účinnější, sofistikovanější a mají svoji logiku. V případě tvorby reality to však neplatí.

Jednoduchost je jistota

Cesta jednoduchosti je jistota a v případě tvorby vaší reality jde o něco, co je nezbytné. Soustřeďte se ode dneška na jednoduché věci. Nehledejte složitosti, protože těmi pouze zaměstnáváte svoji zoufalou mysl. V okamžiku, když budete vnímat okolní svět jako jednoduchou platformu svých vizí, snů či cílů, všechno se vám podaří realizovat.

Věnujte svoji pozornost pouze tomu, co v životě chcete mít. Jestliže se vám líbí něco, co vidíte okolo sebe, radujte se a představujte si to ve svém životě. Pokud vám něco nesedí a nechcete to dále zažívat, jednoduše tomu nevěnujte pozornost. Tím povolíte energetický tok směrem k vám a konkrétní nepříjemná věc zmizí z vašeho života jako pára nad hrncem.

Soustřeďte se především na to, co vám dělá radost

Vaše orientace v současném světě nemusí být obtížná. Soustřeďujte se především na to, co vám dělá radost a co vás jednoduše těší ve vaší realitě. Nevěnujte pozornost televizi, nevšímejte si rozhlasu či internetových zpráv. Prostě to ignorujte, zrušte odběr a svoji pozornost věnujte něčemu, co může být pro vás přínosem. Budete si tak poměrně rychle tvořit svoji realitu. Všechno je pouze na vás a vašem rozhodnutí. Přeji vám šťastnou volbu ve vašem světě plném různých variant.

Další články