Kontakty

Jak dostat myšlenky pod kontrolu?Pokračujeme přepisem níže uvedeného videa. Ten začal v příspěvku "Jak převzít kontrolu nad svými myšlenkami?", z něhož postupně vznikly články "Jak se zbavit negativních myšlenek?" a "Proč si netahat do života problémy druhých lidí." Dnes se vrátíme k tomu, jak ty myšlenky dostat skutečně pod kontrolu.

V tuto chvíli už víte, že myšlenek se jen tak nemůžete zbavit. Je zkrátka potřeba je nahradit a čtenáři mého e-booku "Síla myšlenek a zvyků" vědí, že ještě účinnější metoda je, dostat své myšlenky pod kontrolu. Jak tedy dostat své myšlenky pod kontrolu? 

Ode dneška si stále uvědomujte, na co v každém okamžiku myslíte. Já vím, že to nebude možná hned tak jednoduché, protože doposud jste tomu nevěnovali svoji pozornost. Doposud jste ty myšlenky nechávali lítat tak jako bezvládně, ale když to začnete dělat tímto způsobem, uvidíte, jaká proměna u vás nastane. 

To znamená, každá myšlenka, která přijde do vaší hlavy, by měla podléhat cenzuře. Jednoduše si řekněte, jestli ta myšlenka je pro vás přínosná, anebo nepřínosná. Pokud je nepřínosná, soustřeďte se na přínosnou myšlenku a té se držte. 

Zákon myšlení je neúprosný. Všechno, čemu věnujete své myšlenky, si přitahujete do života. Vaše možnosti jsou bez hranic. Vaše úspěchy se budou násobit úměrně tomu, jak budete lépe a lépe umět využívat tento zákon. 

To znamená, co chcete, to si promítejte v hlavě, to si pouštějte na jakémsi videu ve své hlavě a tomu věnujte svoji pozornost. Jakmile věnujete pozornost něčemu, co nechcete, tak přesně to si přitahujete do svého života. Jak jsem již řekl, podrobujte své myšlenky nelítostné cenzuře, protože pokud si vaše myšlenky budou dělat, co chtějí, jednoduše si vás rozporcují doslova a budete se cítit špatně. 

V momentě, když budete si své myšlenky hlídat, to znamená, řeknete si, je to pro mě přínosná, anebo nepřínosná myšlenka? Když je přínosná, šup sem s ní. Uvidíte, jak se vám bude váš život daleko lépe odvíjet, jak si ho budete lépe tvořit. 

Ale to chce samozřejmě pomalu, postupně. Nejprve se jenom soustřeďte na to, abyste si pomalu uvědomovali, na co myslíte. Takto se budete jednoduše zbavovat negativních myšlenek a zároveň ty své myšlenky dostanete pod kontrolu. 

Slyšeli jste, co řekl Napoleon Hill? "Zmocněte se své mysli a život vám to možná brzy vrátí." 

Dokončení přepisu uvedeného videa najdete v článku "Cenzurujte vlastní myšlenky."


Další články