Cesta ke štěstí

Dnešní příspěvek jsem zvolil z důvodu, že mne za posledních několik měsíců kontaktovalo mnoho lidí, kteří chtěli pomoct. Potřebovali radu, posun, léčení nebo jen vlídné slovo, ale ve skutečnosti všechny spojoval jeden jmenovatel. Oni zkrátka nebyli šťastní. Snažili se namluvit sami sobě, že jsou šťastní, a že to, co jim ve skutečnosti vadí je jejich problém. Při hlubším rozboru trápení si uvědomili, že stav jejich mysli není zaviněn vnějším faktorem. Všechno si zapříčinili sami.

Záměrně jsem použil slovo zapříčinili a nikoliv zavinili, neboť slovo vina v našich životech evokuje trest. Byli jsme naučení, že žijeme ve světě, kde je třeba hledat viníky, oběti a v první řadě trestat. Co kdybychom se na všechny viníky začali dívat jako na nemocné, zraněné, nešťastné a hlavně smutné bytosti? A stejným způsobem hleděli i na oběti s tím rozdílem, že oni si své viníky přitáhnuli vlastními vibracemi? Ano, je to v dnešní době trochu odvážné tvrzení, jsem však přesvědčen, že je pravdivé.

Vibrace nás prozradí

Můžeme se v našem světě přetvařovat jak chceme, máme právo nosit masky, které si vybereme a dokonce si hrát na něco, co ve skutečnosti nejsme. Máme též vždy jednu jistotu, že nás naše vibrace pokaždé prozradí. Pochopte, že hrajete-li si na něco, s čím ve skutečnosti nerezonujete, vibrace vám přiřadí přesně to, s čím se shoduje vaše frekvence. Budete-li hrát před lidmi, jak máte skvělý vztah, ale doma to nebude stát za nic, můžete lhát okolnímu světu (kterému je to stejně jedno) jak dlouho chcete. Brzy vás však prozradí symptomy, které jste si vyvolali. Objeví se například finanční problémy, vztahové problémy na jiných úrovních, či dokonce vás zmůže nepříjemná a vleklá choroba.

A na tomto principu lži je postavena celá západní civilizace. Je přeci nepřípustné, aby lidé žili podle svých vnitřních potřeb, protože by se jednoduše nezapojili do hry, která je zde nastolena. Tato hra nám však řeže větev pod vlastními nohami. Je pouze otázkou času, kdy se západní civilizace zhroutí a přijde jiná hra, kterou bychom mohli začít hrát. V tu chvíli totiž pochopíme, že je lepší hrát hru na pravdu. Označovat vše svým pravým jménem a žít sám k sobě v pravdě.

Všechno je mnohem jednodušší

Dnes hledáme jakýsi pocit štěstí. Hledáme jej přes materiální požitky nebo cestou partnera, kterého ne a ne najít. Mnoho lidí si však uvědomí, že hledání pocitu štěstí byla zbytečná cesta, neboť všechno máme uloženo ve svém srdci. Stačí se každý den soustředit na své srdce, na své tělo, zkrátka na sebe samého a dát tomu jakousi pravidelnost. Po určité době pocítíte, že nic víc k životu nepotřebujete. Začnete si vážit svého života podstatně víc, než doposud a vaše hodnoty se změní. A navíc proto nemusíte dělat téměř nic, jen se několikrát za den na pár minut zastavte, pohodlně si sedněte nebo lehněte, zavřete si oči a vypněte své myšlenky. Jestliže vás budou myšlenky neustále atakovat, soustřeďte se na svůj dech a opakujte to kolikrát budete chtít.

Přestaňte se za něčím neustále honit. Řekněte si, že tento rok budete relaxovat, napravovat resty z minulosti a zrušte všechny vaše cíle, které vás nějakým způsobem tlačí do neustálého stresu. Neznamená to, že si nemáte psát své cíle, sny, tužby a přání do sešitu. To je naopak moc dobrá metoda, jen přestaňte tento rok stále něco chtít. Možná budete překvapení, co všechno se vám podaří a navíc bez tlaku na vlastní osobu.

Vesmír je nestranný

Vezměte v potaz, že Vesmíru je zcela jedno, jak se máte, jaké máte pocity a kolik máte majetku. Universum je naprosto nestranná veličina, která slouží pouze jako zásilková služba. A jak si budete objednávat, to už záleží opravdu na vás. Jestliže chcete být šťastní, jednoduše buďte! Chcete-li se radovat, radujte se!  Věnujte svoji pozornost činnostem, které vám dělají radost a vyvolávají ve vás pocit štěstí. Vše, co ve vás probouzí negativní emoce hoďte za hlavu, protože nikdo jiný to za vás neudělá. Může jít o jakoukoliv smutnou záležitost ve vašem životě. Pokud se rozhodnete, že budete chtít prožívat pouze radostné pocity, nikdo vám od nich nemůže pomoct, protože pocity, tedy emoce si tvoříme sami. Jestli si myslíte, že vaše emoce se odvíjí od okolního světa, rychle na to zapomeňte a převezměte za ně svoji zodpovědnost, jinak šťastní nemusíte být nikdy.

Uvědomte si, že na tomto světě jsme každý sám za sebe. Proto si musíme hledět svých vlastních pocitů nejvíce. Z toho důvodu vám doporučuji dělat pouze to, co vám dělá radost a zároveň komunikovat s lidmi, kteří ve vás též vyvolávají pocit radosti. K čemu vám je, že s kamarádkou probíráte neustále dokola její problémy? Možná mi řeknete, že od toho jste kamarádky, ale ve skutečnosti jí vůbec nepomáháte a pouze se chováte destruktivně k sobě. I toto je třeba pochopit, protože mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, že si ničí vlastní štěstí.

Věnujte se v následujících dnech a týdnech své radosti. Upřednostňujte ji, hýčkejte ji, milujte ji a starejte se o její růst. Víc v tuto chvíli nepotřebujete vědět, protože ostatní se dostaví samo a v správný čas do vašeho života. Přeji vám krásné a hlavně radostné dny plné pohody, legrace, pochopení a lidí s kterými souzníte na jedné vlně.

.

2 komentáře k “Cesta ke štěstí

  1. Naprosto souhlasím Jiří,moc děkuji a sdílím.Radost nacházíme sami v sobě.Přeji hodně štěstí a těším se na další články,slova,obrázky z nebe,nebo setkání na semináři.😊Marcela

    • Dobrý den, moc děkuji za Vaši reakci a zájem o mé aktivity. Věřím, že se setkáme. S úctou Jirka Lexa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *