Znát příčinu je základ

Odstranění symptomu prodlužuje utrpení

Přemýšlíte někdy, proč se váš život neustále otáčí okolo drobností, které vám jej znepříjemňují? Někteří lidé tomu nevěnují pozornost a jedou si ve svých zaběhnutých kolejích, u jiných to vyvolává strach, který jim doslova brání ve změnách a malé procento lidí hledá skutečnou příčinu svých těžkostí.  Bohužel, ve většině případů odstraňujeme symptomy, které nám otravují život a neuvědomujeme si, že o symptomy vůbec nejde.

I utrpení je někdy potřebné

Chcete-li skutečně uspět a své bolístky si vyřešit s konečnou platností, věnujte pozornost příčinám. A jak se takové příčiny hledají? Způsobů je mnoho a zároveň vše záleží na vašem odhodlání, neboť nikdo jiný to za vás neudělá. Žijete-li v představě, že dostanete pilulku, kvantovou vlnu či jinou berličku a pak budete zdraví, šťastní a bohatí, patrně jste na omylu. Jestliže se však rozhodnete pro cestu vlastního poznání i za cenu bolesti, určitě se dostanete k vytouženému cíli. To neznamená, že musíte žít celý život v útrapách, ale jestliže si někdy ten nežádoucí stav nevyzkoušíte, nikdy nebudete mít plné srovnání, jak vlastně chcete žít.

Važte si své svobodné vůle

Važte si sami sebe a přijměte se takoví, jací jste, protože vaše velikost je nedoceněná vámi samými. Máte ještě co napravovat vůči sobě samotným, a proto nedopusťte, aby kdokoliv zasahoval do vašich snů, cílů, tužeb a přání. Važte si toho, že máte možnost vyjádřit svoji svobodnou vůli vycházející z bezpodmínečné lásky a využívejte to.

Buďte pozorovatel

Přijměme své problémy jako učební látku a nechtějme se zbavit přímo jich, ale vyhledejme jejich původ. To nám velmi pomůže k zdárnému posunu v našem životě a především k nalezení vlastní rovnováhy. Pamatujte si, že nikdo jiný to za vás neudělá a je opravdu na každém jednotlivci, kdy se rozhodne. Proto doporučuji pozorovat každou nesnázi a trampotu z pohledu pozorovatele, nikoliv oběti. Zažijete možná poprvé v životě něco jiného, než jste byli zvyklí. Jestliže objevíte své skryté zranění, které je obvykle příčinou mnohých životních těžkostí, naleznete cestu ze začarovaného kruhu. Slyšeli jste již o skrytých zraněních? Pokud ne, srdečně vás zvu na svůj seminář, který jsem tomuto fenoménu věnoval, protože jsem přesvědčen, že poznání skrytých zranění může pomoct vám i mnohým dalším lidem.

.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *