Dnes je opravdu umění vědět, co chceme II

Samozřejmě, že pokud se naučíte meditovat podle jakékoliv předlohy, potom si meditace upravovujte či vytvářejte podle svých potřeb, pocitů a přání. V průběhu meditačního procesu si můžete svá přání vizualizovat a postupně přidávat více a více cílů. Do této chvíle jste měli v hlavě chaos, což v nyní začínáte aktivně měnit. Možná budete mít pocit, že je třeba někam spěchat, ale ve skutečnosti jde pouze o váš pohled a mnohem více získáte naopak, když se uklidníte.

Přejte si, představujte si, tvořte a oslavte to!

V momentě, kdy budete schopni udržet své myšlenky na věcech, které chcete ve svém životě mít, stáváte se tvůrci všeho, na co si vzpomenete. Samozřejmě, že vás čeká ještě dlouhá cesta poznání, ale první krok máte za sebou a to přeci stojí za malou oslavu nebo ne? Ta spočívá v jediné činnosti. Představte si ty nejlepší věci vašeho života, po kterých toužíte a dosud jste se domnívali, že nemáte šanci se k nim jakkoliv dostat. Doporučuji se odvážit myslet na opravdu velké cíle. Potom si je napište do svého sešitu, který můžete nazvat Sešit mých přání. Věnujte oslavě více času, vždyť jde o vaší soukromou párty, kde jste hlavním protagonistou.

U každého přání si napište dnešní datum, nazvěte jej pravým jménem, protože je nutné, aby Vesmír věděl, co si ve skutečnosti přejete. Až je budete mít napsána, poznamenejte si u každého otázku: „Proč chci………?“ a můžete si na ni odpovědět. Pište všechny vaše pocity, myšlenky a vše, co vás motivovalo k napsání právě tohoto přání.

Až budete hotovi, tak si zavřete oči a představte si danou věc, jakoby se již realizovala. Vytvořte si obraz, že jste tam, kde chcete být nebo že máte přesně to, co je vaším snem. Prociťte to a když budete vnímat, že je to opravdu velmi skutečné, tak poděkujte Vesmíru, že vám toto přání splnil. Například: „Děkuji, že jsem na dovolené svých snů na ostrově Bora – Bora. Děkuji, děkuji, děkuji.“ Nestyďte se poděkovat, protože vaše vděčnost ještě znásobí účinek přání, které je již realizováno na Vesmírné úrovni.

Takto postupujte u každého přání individuálně. Každý den si můžete seznam ve svém sešitu vašich přání přečíst, procítit a opětovně poděkovat. Vyvarujte se pouze toho, abyste přemýšleli nad tím, kdy už to bude, proč to ještě není nebo že to ještě nemáte. Tím se celý tvůrčí proces zbrzdí.

Proveďte malé změny a ve vašem životě se budou dít velké věci

Na počátku je třeba, abyste skutečně již neřešili lákadla a pasti běžného světa, který s vámi hraje pouze o vaši mysl. Lépe řečeno o vaši pozornost. Vždyť se jedná o váš mozkový potenciál! Tak jej využijte! Soustřeďte se jen na to, co chcete a pokud ve vašem životě stále figuruje někdo nebo něco, co nechcete, můžete to opustit. Výmluvy typu: „To nejde“ nebo „Nemohu odejít od partnera s kterým sice být nechci, protože náš vztah již nefunguje, ale co bych si sama počala“ nebo „Když už jednou bydlím v tomto bytě, tak se nebudu nikam stěhovat i když to tu nenávidím“ atd. jsou pouze mentální brzda a dříve či později ten patřičný krok stejně uděláte.. Nikdo jiný za vás neudělá žádné rozhodnutí, ale v momentě, kdy začnete měnit, bude se měnit i váš okolní svět. Všechno je odraz vašeho nitra.

Opět si můžete udělat malé praktické cvičení

Rozdělte si tužkou papír na dvě poloviny. Na jednu polovinu napište koho a co byste mohli ve svém životě postrádat. Buďte k sobě upřímní a napište to jako své nejskrytější tajemství. Až budete hotovi, tak si napište do druhé poloviny koho a co chcete ve svém životě mít. Věnujte tomu svoji maximální pozornost a až budete hotovi, tak polovinu, která to, co nechcete ve svém životě mít, odstřihněte a spalte. Část, která obsahuje vše, co v životě mít chcete, si nechte a noste ji stále u sebe. Každý den se na ni podívejte a poděkujte za lidi i věci, které jste si napsali. Stejně můžete přistupovat k svým přáním, snům, cílům a tužbám.

Pokud vás někdy přepadne smutek, lítost, stesk nebo deprese, můžete si číst tento lístek nebo sešit vašich přání. Budete si tak programovat svoji mysl na vše, co ve svém životě chcete. A jestliže se vám to někdy nebude dařit, zkoušejte to neustále dokola. Jako záchranný kruh můžete použít terapii smíchem.

Co je to terapie smíchem?

O tom si možná napíšeme příště. Nyní si běžte pustit svoji oblíbenou komedii, kde se určitě od srdce zasmějete. Moje oblíbená je Probudím se včera 🙂  A která je ta vaše?

.

4 komentáře k “Dnes je opravdu umění vědět, co chceme II

  1. Drahý pán Lexa, ďakujem veľmi pekne za váš príspevok, tak dobre vysvetlené, super manuâl, určite sa do toho pustím. Želám vám všetko dobré.

  2. Děkuji, právě začínám. Jsem ráda, že jsem Vás poznala. Je super,co děláte…děkuji Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *