Finanční prosperita I

Rovnováha je základem našeho života

Finanční prosperita je v překladu do našeho jazyka rovnováha, kterou vytváříme ve vztahu k energii hojnosti. Pokud se někomu peníze nedostávají = mentální nerovnováha, tak to má obvykle negativní dopad na psychiku jedince. Jestliže je peněz přebytek = nerovnováha, může být výsledek stejný jako u nedostatku. Problém je v tom, že pokud naše myšlenky utvářejí náš vnější svět, který je jen jejich odrazem, může v obou případech nerovnováha působit destruktivně. Jistě znáte případy, kdy velmi chudí lidé ze dne na den zbohatli. Pokud však nebyla jejich mysl v rovnováze, tak o své jmění znovu přišli. Finanční prosperita se proto neodvíjí od množství prostředků, které nám přicházejí, ale především od rovnováhy, kterou máme sami v sobě. Takže cítíte-li, že se vám peněz nedostává nebo vám rychle odcházejí, hledejte ve své mysli, co byste mohli udělat pro rovnováhu ve vašem nitru.

Mnoho lidí hledá příčiny nedostatku hojnosti v dětství, v původu, v rodině, v programech zakotvených v jejich mysli apod. Vše může být pravda, ale hlavní důvod finančního nedostatku je většinou v nepochopení efektu zrcadla vnějšího světa (někteří lidé jsou bohatí a fenomén zrcadla využívají nevědomě). Zrcadlem pochopme materiální svět, jehož předlohou je naše mentalita, nitro nebo duše chcete-li. Tedy jestliže jste momentálně ve vnitřní nerovnováze, co vám může zrcadlit vnější svět? Na 100% nerovnováhu. Tento fenomén nás provází celý život a většina lidí se nechá zmást na místo toho, aby brala efekt zrcadla jako skvělého rádce. Odstraňuje pouze nedostatky ve fyzickém světě, což je jednodušší, ale dá se to jen přirovnat k sisyfovské práci. A posuďte sami. Na obličeji se vám objeví vyrážka. Ošklivá, nepříjemná a svědivá vyrážka. Pomůže vám, když rozbijete zrcadlo? Zmizí váš problém? Nikoliv! Maximálně se stane, že za určitou dobu narazíte na jiné zrcadlo a vyrážku znovu uvidíte.

Milujme své ego

Můžete si být jisti, že efekt zrcadla funguje znamenitě. Jestliže se jím však necháte zmást, tak se dostanete do slepé uličky. Jak se v ní pozdržíte dlouho, to už je váš problém. Když pochopíte, že okolní svět vše pouze zrcadlí, tak jste vyhráli. Mnoho lidí je zoufalých a chytají se všeho, co je napadne. Ono rozbíjet zrcadla je jednodušší, než se dívat do svého nitra. Mnoho z vás mi řekne, že jste již své nitro prohledali a nenašli nic. I zde si můžete být jisti, že s největší pravděpodobností hovoří vaše ego. Připraví si pro vás pohádky typu pozůstatků z minulých životů, nepřejícnost osudu, narození pod nešťastnou hvězdou apod. Pokud se necháte zmást těmito informacemi, můžete prohýřit půl života hledáním klamných cílů – a bezvýsledně.

Proč se to všechno děje? Jde o klamné cíle vašeho ega, které pracuje za vás a dnem i nocí hledá důvod k svému přežití. Bojí se změny, kterou považuje za svůj konec. I když je ego výtvor nás samotných, tak největší část našeho života zabere jeho pochopení a usměrnění. Nikdo tomu není ušetřen. Mnohdy si říkám, když vnímám své bouřlivé ego, zda jsem vůbec v životě něco pochopil nebo jestli je to teprve začátek. Tolik klamných cílů, které musím denně rozklíčovat, abych nezblbnul, protože mé ego, stejně jako vaše je mistr všech mistrů kamufláže.

Jakmile máte tendenci hodnotit, posuzovat či jinak analyzovat vnější svět, tak si můžete být stoprocentně jisti, že jste pustili své ego z uzdy. A stejné to je v případě sebekontroly. Jakmile máte tendenci opravovat svůj vnější život, tzn. napravovat vztahy, řešit peníze a pro jejich navýšení si hledat například druhou, třetí, čtvrtou práci nebo léčit nemoci odstraňováním symptomů, tak si buďte jisti, že jde o vaše ego. Vím, že se to špatně poslouchá a právě proto jsem zvolil toto citlivé téma ve vztahu k finanční prosperitě. Vždyť jeho pochopením se nám opět mohou otevřít pomyslné dveře nekonečné hojnosti. A nemusíte se bát, všichni jsme na stejné palubě.

Přistupme k malému cvičení, které nás posune v našem hledání.

Pokračování příště.

.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *