Jak být šťastný

Vědomý přístup – ráj na Zemi

Při sobotní meditaci, která proběhla přes internet mi přišla myšlenka, o kterou bych se s vámi dnes rád podělil. Uvědomil jsem si, že každý člověk nehledá nic jiného, než svůj střed. Tento poznatek by snad nebyl ničím novým, tedy alespoň se domnívám, že mi tu mnoho z vás bude psát, že jsem „objevil Ameriku“. Jde spíš o fakt, že ačkoliv to mnoho lidí ví, tak v praktickém životě uvažuje zcela jinak. Kdyby totiž mnoho lidí jednalo z pozice vědomého náhledu na svět a nikoliv z pohledu ega, asi bychom měli ráj na Zemi.

Jak se navyšují vibrace celého Vesmíru, tak samozřejmě rostou i ty naše pozemské, i když s jakýmsi zpomalením. My lidé to vnímáme různě. Většinou máme pocit, že se nám v určité oblasti nedaří. Na místo, abychom si uvědomili oč jde a začali to vědomě zpracovávat, tak řešíme samotné problémy. Ty nejen, že mají mnohdy tendenci nemizet, ale naopak někdy narůstají a pokud se nám podaří je zlikvidovat, tak se objeví v našem životě další úskalí.

Milujme symptomy

My se totiž mnoho soustřeďujeme na likvidaci symptomů. A je zcela jedno, jestli to je na úrovni zdraví, vztahů nebo hojnosti. Pokud jde o zdraví, tak na místo toho, abychom řešili, proč nás bolí v krku, dáme si antibiotika a problém je zažehnán. Ve skutečnosti však můžeme očekávat, že se objeví jiný příznak, který bude již nepříjemnější. Dokud se nezamyslíme nad tím, co nám chce oblast krku vyjádřit, budeme neustále v začarovaném kruhu. Obrovskou roli jako příčina našich neduhů hrají především naše skrytá zranění, kterým se aktivně věnuji na svých seminářích.

Mnoho lidí též řeší symptomy v oblasti financí. Symptom = nemám peníze. Na místo toho, abychom se zamysleli, co děláme jinak, než bychom měli, tak přemýšlíme, kde bychom získali více peněz. Ale v tom to opravdu není! I kdybychom měli deset zaměstnání a neznali, jak fungují zákony Vesmíru, tak se budeme dřít a doslova honit za penězi bez kladného výsledku. Stále budeme mít nedostatek. Pokud se však zastavíme, přestaneme panikařit a určitým způsobem se zamyslíme, jak to vlastně z hlediska hojnosti v tom Universu chodí, tak se možná dočkáme doslova zázraků.

Nejinak je tomu se symptomy v oblasti vztahů. Vztahy jsou pro nás nejdůležitějším učivem zde na Zemi. Jistě mi dáte za pravdu. Ale položme si ruku na srdce. Kolikrát se zamyslíme, jak například hledat příčinu vztahové krize? Radši pálíme mosty, boříme přátelství a partnerství, která by si zasloužila více naší pozornosti a utíkáme od samotného řešení. Výsledkem jsou další a mnohem „výživnější“ vztahy, které stejně budeme muset jednou řešit.

Brána k našemu středu

Všechny tyto a mnohé další oblasti jsou branou k našemu středu. Jestliže to pochopíme, můžeme se nejen mnohému naučit a posunout dále, ale především si vytvořit ráj na Zemi. Můžeme tak dosáhnout vytouženého pocitu štěstí, který nám ve skutečnosti nepřinese ani partner, partnerka, zdravé tělo nebo plný sejf peněz. Tento pocit získáme pouze v momentě, kdy přijmeme sami sebe, jako zdroj jediného štěstí, jistoty a hojnosti, kterých se nám může dostat.

A jak se na to díváte vy? Budu moc rád, když se se mnou podělíte o svůj názor v podobě komentáře a též se můžete zůčastnit další meditace. Přeji vám krásné pondělí a celý první týden nového školního roku.

.

2 komentáře k “Jak být šťastný

  1. Štěstí se naučit nedá,buď ho máte nebo ne ale co se dá naučit,tedy spíš na čem můžeme pracovat je vnitřní stav klidu,pohody a blaženosti.K tomu pomáhají meditace,duchovní cvičení a prostý způsob života.Štěstí se tvoří v mozku a jsou za něj zodpovědné hlavně hormony a neurotransmitery.Především serotonin a dopamin.Pokud v mozku chybí,tak jsou lidé unavení,podráždění a jejich nedostatek je příčinou tzv.depresí.Stačí je doplnit a hned se budete cítit šťastní.Dobrá zpráva je,že se nemusí doplňovat jen antidepresivy,ale hlavně vhodnou stravou,pohybem a také sexem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *