I v nicnedělání je síla

Téměř všichni jsme naučení, že bez práce nejsou koláče. Proto si většina lidí myslí, že má nouzi. A ti co vyvíjejí nejvíce aktivit se sice dočkají vytoužených koláčů, ale mnohdy za neodpovídající cenu. Čím to je?

Ve svém životě jsem potkal bohaté, méně bohaté, ale i chudé lidi. A víte co je zajímavé? Že nemohu potvrdit jakkoliv zvýšenou aktivitu u bohatých a naopak lenost u chudých lidí. Možná to je i naopak, že ti, co pracují do umdlení těla se dočkají daleko menší odměny.

Nastavení naší mysli

Mnohokrát jsem nad touto nevyřešitelnou rovnicí přemýšlel. Napsal jsem pro vás též e-book Energie hojnosti. Porovnával jsem lidi podle odbornosti, preciznosti, šikovnosti a odhodlání. Ani jedno z kritérií mi nepřineslo uspokojivé vysvětlení, až vlastní zkouška mi potvrdila, že s tím, jestli máme přísun peněz větší nebo menší, má co do činění pouze nastavení naší mysli a samozřejmě ochota jeho realizace v praxi a v neposlední řadě ona realizace.

Ve skutečnosti je to velmi jednoduché, až triviální. Určitě ve vás začíná dozrávat otázka, proč není více lidí bohatých a šťastných, když je to tak prosté? I na to vám odpovím. Nejprve vám však položím otázku. Dokázali byste napsat tak nádherné Concerto grosso, jako Georg Friedrich Händel? Teď si uvědomte odpověď, která vám přišla na mysl. On s největší pravděpodobností o tom nepřemýšlel, psal, tvořil a realizoval tak svoji lásku, radost a touhu ztvárnit svoji nejhlubší představu.

A co takhle Händel?

A co to má společného s námi, že? Nic a vlastně úplně všechno. Tento božský skladatel nepřemýšlel nad tím, jestli to dokáže, ale tvořil. Jak jsem již výše napsal, tak realizoval svoji radost a u toho se na chvíli pozdržme. Vzpomeňte si na odpověď, která vám přišla  jako první na mysl ve vztahu s G.F.Händelem. Málokomu zřejmě přišla odpověď ano, protože si to nedovedeme představit, že bychom psali tak skvostnou hudbu, někdo hudbě nerozumí vůbec a například hudební skladatel má takový respekt, že by si vůbec nedovolil srovnávat s tímto géniem.

A zde bychom měli něco změnit, pokud chceme, aby se i náš život a jeho průběh též změnil. Všichni po něčem neustále toužíme, je to tak? Někdo více a jiný méně. Je to naše naprostá přirozenost a díky této úžasné vlastnosti, kterou neskonalá touha je, se můžeme vyvíjet my, ale zároveň celý Vesmír. Bohužel, v průběhu našeho vývoje jsme se naučili využívat ve svých životech další vlastnosti, které nám spíše škodí, na místo toho, aby nám pomáhaly. Ale i proto jsme zde, abychom se s nimi naučili pracovat, takže se vlastně nic neděje.

Brzdy našich záměrů

Nebudu vás napínat. Těmi vlastnostmi jsou neustálé srovnávání s ostatními, nedočkavost a hodnocení momentální situace. Uvedu jednoduchý příklad. Soused přijede v novém autě. My se rozhodneme přemýšlet nad tím, proč takové auto již nemáme, namísto toho, abychom mu jej pochválili a popřáli mnoho šťastných kilometrů. A teď nám to začne šrotovat! Jak to udělal, že si pořídil takové auto? Já ho chci taky, moc si ho přeji, ale teď jezdím v takovém škopku, no není to nespravedlnost? A kdy už si konečně pořídím to nové auto? V těchto pár větách jsem vám shrnul vlastnosti, které nás vlastně brzdí v tom, abychom si pořídili vše, po čem toužíme. Odvracejí nás od našich snů, tužeb, přání, cílů a v nejhorším případě od záměrů.

Je to skutečně tak jednoduché. Dělejte v životě jen to, co chcete. Vždy hledejte cestu nejmenšího odporu. Nebojujte a přestaňte závidět. Radujte se z každého sebemenšího osobního úspěchu svého, ale i vašeho okolí. Projevujte neustálou vděčnost a radost z toho, co již máte. Netlačte na nic ve svém životě. Hodně spěte, smějte se a sportujte. Pijte obyčejnou vodu a choďte často do přírody. Když jste doma, nemyslete na práci a vždy, když něco děláte, tak žijte přítomností.

Snižte důležitost všeho ve svém životě

Chcete-li zůstat celý den v posteli, tak to udělejte. Práce vám neuteče – není zajíc. Snižte důležitost všeho ve svém životě. Dejte si jakýkoliv záměr, ale pak na něj přestaňte již myslet a radši si zdřímněte, protože tím si prokážete daleko větší službu, než když budete na svůj záměr usilovně myslet. Dejte šanci Vesmíru, aby realizoval vaše plány. Pokud mu v tom však chcete pomáhat svým rozumem, připravujete se o mnoho radostných chvil. Uvědomte si, že Universum vzniklo díky své nekonečné inteligenci a síle stavět celé galaxie, tak co je proti němu náš rozum někdy ještě posilněný egem?

V první řadě je třeba si uvědomit, co vlastně chcete, potom si vytvořit záměr a následně jej přes své srdce vyslat do Universa. Techniku, kterou můžete svůj záměr vyslat společně s kvantovou technikou posílání kvantové vlny naleznete v mém e-booku Jak se dožít smrti? a nemusíte tak navštěvovat žádný seminář, pokud nechcete. Jak se naučíte posílat záměry, což je otázka asi deseti minut, tak je už na vás, zda budete tuto techniku (která vám je přirozená) pilovat pravidelně nebo ji necháte upadnout v zapomnění.

Ani metoda, ani technika, ani kouzlo, ono to jednoduše funguje

Jen vám musím prozradit jednu důležitou věc. Všechno, co jsem výše napsal není ani metoda, ani technika a dokonce ani kouzlo, které vše vyřeší. Je to pouze možný způsob vašeho nového myšlení, který bez podmínek, očekávání či důkazů akceptujete a přijmete do svého dosavadního života. Je to jednoduché a v případě, že přijmete tento styl, tak se dočkáte úžasných výsledků plných radosti, vděčnosti a překvapení. V opačném případě se neděje nic, snad maximálně, že zůstanete tam, kde jste byli doposud.

Zkuste to a zjistíte, že i vy se můžete zařadit mezi lidi, kteří řídí svůj vlastní život. Rozdíl mezi bohatými a chudými je totiž především v nastavení jejich mysli a umění práce se záměrem na vědomé či nevědomé úrovni. Samozřejmě, že pokud je bohatý člověk ještě navíc vědomý, tak svět získává dalšího přívržence, který může pomoci k jeho pozitivnímu vývoji a to je přeci nádherné! Takže nyní doporučuji, abyste si šli na chvíli zdřímnout a popřemýšlet o tom, co jste se dozvěděli. Vždyť právě v tom nicnedělání je největší síla.

.

5 komentáře k “I v nicnedělání je síla

  1. Děkuji za další krásný a inspirující článek, prostě tak to je, ale mrzí mě, že mnozí okolo nás to z pohodlnosti odmítají vnímat natož přijmout …

    • Dobrý den, děkuji Vám za komentář k mému příspěvku a přeji Vám hezký den. S úctou Jirka Lexa

  2. Ďakujem, Jirko, zase ste sa mi krasne pripomenuli, ze netreba chodit len do prace, tak idem sa zasnivat, dobru noc a nech sa Vam darí 😘

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *