Zaměřte se na vizualizaci – budete šťastní

Postřehy z minulých dní mne vedly k napsání tohoto příspěvku. Několik lidí mne požádalo o radu, jak získat dobrou práci, chtěli návod na vydělávání peněz a dokonce radu k přitáhnutí partnera podle svých představ. Vše v našich životech je možné, ale může se nám to zdát na hlavu postavené. Například, pokud chceme získat peníze, tak je ve své podstatě musíme ignorovat a nepřikládat jim velkou váhu. V opačném případě budou před námi utíkat. Co se týče práce, tak je to stejné, u partnera ani nemluvě.

Ptejte se „proč“

Položím vám otázku: „Proč chcete práci?“ A jsem si téměř jistý s odpovědí: „Potřebuji peníze.“, „Musím se nějak uživit.“, „Starám se o rodinu a musíme z něčeho žít.“, „Bez práce nejsou koláče.“ nebo „Všichni musíme nějak pracovat.“ A zde bych se rád na chvíli zastavil. Nikdy, podotýkám nikdy neslyším odpověď typu: „Baví mne pracovat“, „Chci práci, která mne bude bavit“, „Práce je mým koníčkem“ či podobnou. Tím samozřejmě netvrdím, že neexistují lidé, kteří svoji práci nedělají s láskou. Někteří ji berou jako poslání a je jich též hodně. Soustřeďme se však na první skupinu.

Naučte se využívat otázku: “Proč?“. Ptejte se: „Proč chcete takového a takového partnera?“ nebo „Proč potřebujete peníze?“. Rozhodnete-li se, že něco chcete, vyzkoušejte si sami sobě položit otázku proč to vlastně chcete. Možná budete překvapeni, kolik toho v životě nepotřebujete, ale vraťme se k skupině hledačů práce.

Dvacet let jsem působil v armádě a svoji práci jsem měl rád. Bral jsem ji jako poslání. Když mne propustili, zhroutil se mi svět. Nevěděl jsem co budu dělat, protože má odbornost byla sice uplatnitelná i v civilním sektoru, ale abych byl upřímný, věděl jsem, že mi působení v civilních orchestrech nebude vyhovovat. Poslání vojenského hudebníka mne určitým způsobem naplňovalo, ačkoliv jsem již v mnoha příspěvcích zmínil, že hudba v mém životě byla spíše přáním mojí maminky, než mým.

Nejen prací živ je člověk

Po odchodu z armády jsem se po určité době rozhodl, že už nikdy nebudu pracovat. Zde chci podotknout, že neopovrhuji prací a vážím si každého člověka, který svoji práci dělá mistrným způsobem a s láskou. Mne jen vyhovuje ta varianta, kdy mohu dělat pouze činnost, která mne baví, čímž mne zároveň motivuje k dalším činnostem a peníze? Ty přicházejí jako vedlejší produkt. Moc dlouho jsem přemýšlel, zda je vůbec něco takového možné. Knihy od různých motivátorů a mentálních trenérů zdobí moji knihovnu a dá se v nich nalézt přesně to, co bylo mým cílem. Problém vždy je, že každý člověk je originál a každému zrovna nemusí sedět rada toho, či onoho spisovatele nebo lektora. Snažím se to předat i posluchačům mých seminářů, protože uvědomění vlastní individuality je to nejdůležitější.

Dobrý záměr – všechno dobré

Je známo, že samotná přání se neplní. Vytvořil jsem si tedy precizní záměr, který byl zaměřen na pasívní příjem a činnost, kterou mám rád. Tehdy se ukázalo, jak je důležité si umět nastavit správný záměr. Představte si, že mi do cesty přišel skutečně obrovský pasívní příjem! Mohli jsme s mojí partnerkou dělat vše, co máme rádi a peníze nám neustále přicházely na účet. Problém nastal v momentě, kdy se mi podařilo zapochybovat, že tak to přeci nemůže být věčně. A teď si zkuste tipnout, co následovalo. Ano, máte pravdu! Svět je zrcadlo a odrazil mi přesně mé obavy. Ačkoliv s tím pracuji neustále a ve svých knihách to neustále zdůrazňuji, tak jsem také jen člověk, který občas chybuje, což je skvělé. Proč? Protože díky chybám se mohu zase posunout dále.

Všechno nám však chodí v pravý čas a tak i zdánlivý nedostatek financí se dostavil v momentě, kdy jsem potřeboval uskutečnit jeden svůj záměr. Záměr v mém podnikání se mi dařil nádherně odsouvat, takže obava z nedostatku pouze urychlila mé přípravy a start nových plánů. Mnohdy se s mojí partnerku radujeme, jak je Vesmír geniální a my bychom mu chtěli konkurovat svým rozumem? Jak pošetilé!

Podstatné je, že můj záměr pasívního příjmu a plnění si vlastních radostí se uchytl, čímž mi potvrdil to, co neustále propaguji. Nikdo není odsouzen k tomu, aby chodil pracovat někam, kde není šťastný, kde jej to nebaví a nedělá mu to radost. Všichni si můžeme vybrat, zda budeme žít nebo pouze přežívat. Není to jen o penězích, ty berme jako vedlejší produkt. I já musel dočasně opustit bydlení, které my vyhovovalo, abych ušetřil nějaké prostředky. Nádherné je, že i zde došlo k posunu, protože mne Vesmír poslal ještě k lepšímu bydlení s nádhernými vyhlídkami do budoucnosti, ačkoliv to zprvu tak nevypadalo.

Dovolte si vizualizovat

Argumenty typu, že mám větší štěstí nebo v tom umím lépe chodit či snad oplývám nějakými většími schopnostmi než vy, jsou opravdu liché. O svém životě jsem toho napsal již hodně a nechci se opakovat, ale při bližším průzkumu zjistíte, že má cesta nebyla nikdy poseta růžemi. Na počátku mé nové etapy byl vyhazov ze zaměstnání. Velký restart přišel s mým krachem v roce 2014 a od té doby pouze s vděčností a pokorou přijímám všechny změny, osoby, situaci či věci, jež vstupují do mého života. Dalším podstatným krokem byla odhodlanost k změnám na všech úrovních a každodenní tvorba záměrů.

Když ulehnu do postele nebo kdykoliv mám chvilku na „vypnutí“ hlavy, tak si vizualizuji vše, co chci vidět v životě. Představuji si, jak mi kamarád gratuluje k vlastnímu letadlu nebo vidím před sebou svoji šťastnou rodinu, jak si užíváme nádherné dovolené v šumavských hvozdech anebo jen tak v duchu děkuji Vesmíru za to, že mi poslal do cesty tak skvělou partnerku, úžasné syny a dcery (přesně řečeno, dcery mé partnerky, které beru jako by byly mé vlastní a s jejich skutečným tatínkem máme dobrý kamarádský vztah). Mé tajemství netkví v nějakých kouzlech, ale v schopnosti radovat se z maličkostí. Vyzkoušejte si to a zjistíte, že život je naprosto nádherný a nepotřebuje žádný tlak. Přijdou vám peníze, partnerky či partneři a především budete žít v radosti.

Nechtějte konkrétního – chtějte ideálního partnera

Až budete vědět proč chcete tu či onu věc, tak si ji vizualizujte a rozhodněte se, že ji  máte. Ostatní nechte  na Vesmíru. Jo, a pokud řešíte, že chcete konkrétního partnera, který vás však nechce, tak se netrapte. Když si představíte, že nás je 7 mld., tak je stále z čeho vybírat 🙂 Uvědomte si, že Vesmír má pro vás vždy v záloze toho ideálního, o čemž bych vám mohl též vyprávět, ale to snad až příště.

.

14 komentáře k “Zaměřte se na vizualizaci – budete šťastní

 1. Jasne,ze to funguje😀od vysneneho bydleni,pres praci az po nejskvelejsiho pritele,partnera – vizuovala jsem si vsechno a vsechno postupne pristalo v mem zivote😍😍 mejte trpelivost a snete o vsem s laskou a od srdicka💖💖💖drzim VAM palecky 🍀🍀🍀

 2. dobry den
  Velmi ma zaujal vas clanok, rad by som sa vzdelaval a rastol duchovnym smerom. tesim sa na to

  dakujem
  andy schmidtmayer

  • Vážený pane Andy, děkuji za Váš komentář a věřte, že se vzděláváte každým dnem, i když si to ani neuvědomujete. Samozřejmě, že budu rád, pokud navštívíte některý z mých seminářů nebo si zakoupíte ode mne knihu, ale jsem přesvědčený, že hlavní k Vašemu růstu je pouze Vaše odhodlání a kdybyste nepřečetl ani jednu knihu a neabsolvoval žádný seminář, budete se stejně posouvat ve svém vývoji. Přeji Vám proto mnoho úspěchů a ať se Vám vše daří, co si jen přejete. V hluboké úctě Jiří Lexa

 3. Zdravím, duchovní příteli, článek je moc prima, takový svižně čtivý a přitažlivý.
  Přeji hezké, spokojené a inspirativní dny, nejenom pro Vás, ale i pro Vaši partnerku.

 4. Ahoj Jirko, tvoje články mi chodí jako “nazavolanou” a na objednávku, je to tak jak píšeš. Když si občas NĚCO konkrétního přeji, pak najednou zaváhám vezmu to zpět-objednávku zruším a přeju si to co mě posílí a posune ,jinými slovy “co si pro mě přeje Bůh” . Napadne mě totiž,že si nejsem úplně jistá ,jestli si právě teď nepřeji “objížďku”, nebo jinak řečeno ,jsem si nezatáhla ruční brzdu. Jenže – pokud mám ještě nějaké “dluhy”, ,tak to může i pěkně bolet .Učím se ale neremcat a přijmout vše.
  Moc vás oba ze srdíčka zdravím a tebe prosím o komentář. Těším se na další “dopis”. Pa Marie

  • Ahoj Maruško, děkuji za komentář a reaguji ač opožděně. Někdy to tak prostě je, že taháme za ruční brzdy, šlapeme na plyn a ono to jede tak, jak nechceme. Věř mi, že všechno má svůj smysl a já také moc dobře vím, co jsou to dluhy. Když si to však člověk projde a vyzkouší, tak zjistí, že život je i o něčem jiném a pokud na něj hledí pouze z jednoho směru, tak to může být i docela otrava. Proto Ti moc přeji, aby jsi nemusela tahat moc často za ruční brzdu a když to někdy přijde, tak to ber jako zkušenost a přijmi to s vděčností, protože kdo neumí tahat za ruční brzdu, může se snadno octnout v situaci, že ji nebude umět použít. Přeji hezký zbytek léta. V hluboké úctě Jirka Lexa

 5. Ano, přání jsou ošemetná věc. Když jsem byla nezaměstnaná, pomyslela jsem si, jak by bylo krásné pracovat na Obci. Představovala jsem si kancelář, ale přání jsem neupřesnila. A šup! Už jsem u technických služeb OÚ zametala chodníky a sekala trávu. Později jsem si pokorně přiznala, že mé přání se splnilo. Potom jsem nabyla přesvědčení, že už mne nic lepšího nečeká a prošla jsem si zaměstnáními, kde jsem se cítila velmi nešťastná, která mi nešla a kde jsem dřela za málo peněz.
  Nyní jsem znovu bez práce, ale rozhodla jsem se přestat být obětí a učím se radovat a být vděčná.
  Vizualizace provádím spíše emočně. Prociťuji štěstí, spokojenost, sdílení, propojenost apod.
  Je to cesta? Nebo je účinnější být konkrétní do detailů?

  • Dobrý den, paní Miroslavo,

   děkuji za komentář. Osobně si myslím, že vše, při čem cítíme štěstí, spokojenost atd. je ta naše správná cesta. No, a pokud je nám něco nepříjemné, tak proč bychom v tom setrvávali. Jak píšete o vděčnosti, tak pokud ji dobře uchopíme, můžem se z nepříjemných situací díky této úžasné energii dostat do naprosto nebývalých výšin hojnosti, radosti a štěstí. A to Vám z celého srdce přeji. V hluboké úctě Jirka Lexa

 6. D.Ch.
  jestli chceš-tak to dokážeš,
  tím heslem se řídím celý život, netlačím “na pilu” a vše, co jsem si přál a vysnil=se mi podařilo! Mám skvělou mámu, spolehlivou manželku a s ní synka, po kterém jsem toužil, postavili jsme s tátou dům, jezdím v autě střední úrovně, které jsem si vysnil, dělám práci, kde se mi občas povede vydělat nadstandardní peníze už 20 let pro stejnou firmu, cestuji a miluji svou rodinu. Viděl jsem Peru, Brazílii, Mexico, Nový Zéland, Kambodžu, Vietnam, Thajsko, Skotsko,Toskánsko,Provence..ap.
  CO VÍC SI PŘÁT!?
  Nikdy to nevzdávej, jde o život!

  • Dobrý den, pane Dušane,

   mnohokrát Vám děkuji za podnětný příspěvek a věřím, že bude inspirací pro další čtenáře. Vám z celého srdce přeji, aby se Vám vše dařilo neustále a měl jste přesně takový život, jaký si přejete. V hluboké úctě Jiří Lexa

 7. Kdyby Jiřího Lexu nevyhodili ze zaměstnání, byl by na to lépe, než je dnes? Neboli, kdyby si Jiří Lexa už tenkrát vizualizoval vše, co chce vidět ve svém životě, bylo by mu to ku prospěchu?

  Jde o to, že naše chtění (mít vlastní letadlo, nádhernou dovolenou v šumavských hvozdech a podobné ptákoviny) nemusí být vždy to, co je nám inherentně prospěšné.

  Srv. “Jde-li kdo ke mně, a nemá-li v nenávisti otce svého, i mateře, i ženy, i dětí, i bratří, i sestr, ano i té duše své, nemůž býti mým učedlníkem.” (Bible Kralická, Lukáš, 14,26)

  • Dobrý den, pane Zdeňku,

   děkuji za Váš podnětný komentář a jsem moc rád, že se lidé včetně Vás vrací k mým kvalitním článkům.

   V hluboké úctě Jiří Lexa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *