mame-pravo-verit-cemu-chceme

Máme právo věřit čemu chceme

Celý život je odrazem našich myšlenek. Vše, čemu věnujeme pozornost, zažíváme na hmotné úrovni. Dávejme si proto pozor na to, čemu věnujeme pozornost. Opakuji se asi po sto padesáté šesté, ale rozhodl jsem se to dělat i do budoucna. Setkávám se totiž s mnoha lidmi, kteří nevěřícně kroutí hlavou nad svými životy a pokorně se tak staví do rolí nevinných obětí. Všechno, co si v mysli projektujeme, jede jako film, ať se nám to líbí nebo ne. Každý máme právo věřit čemu chceme, protože jen to se nám zpětně děje. Naše svobodná vůle nás neomezeně předurčuje k prožívání všech možných zkušeností, na které máme právě chuť a náladu. Přijmeme-li zkušenost za vlastní, tak už v ní jedeme. Pak záleží pouze na nás, jestli z ní vystoupíme nebo si ji budeme užívat co nejdéle, což je skvělé.

Byl jsem osočen, že neuznávám Boha, jako autoritu a budu za to potrestán. V očích některých lidí to tak může skutečně vypadat. Situace je však zcela jiná! Bohu, pratvůrci, stvořiteli, Duchu svatému či Vesmíru je zcela jedno, jestli jej uznávám jako autoritu. Stejně tak mu je jedno, jestli žiji v hojnosti, chudobě, nemoci, zdraví, pokoře nebo pýše. Tato veličina je zkrátka nadřazená všemu, včetně nás lidí a můžeme si vybrat, zda budeme před Ní žít ve strachu nebo pouze v pokoře a vděčnosti. Boha, kterého nám již tisíce let představují různé skupiny, sekty a církve máme proto, abychom se měli čeho bát.

Můžeme dělat vše, co chceme

Když si položíme otázku: Proč bychom měli mít strach?  Tak mohu pouze připomenout, že jde o výbornou manipulační techniku (více jsem o strachu psal v knize Jak se dožít smrti?). Projevujeme-li poslušnost Bohu, potažmo jeho „vyslancům“, procházíme pouze jednou z etap našeho poznání a stejně nás čeká návrat k přijetí zodpovědnosti za své konání. Přijmeme-li Boha jako veličinu, která nám dala svobodnou vůli a stvořila nás k obrazu svému (dokonce i podle Bible), tak bychom toho měli přinejmenším využít. Jak? Při zachování vesmírných zákonů můžeme vlastně dělat vše, co chceme. O tom svobodná vůle je.

Lidé se mne často ptají jak můžou dělat vše, co chtějí? Vždyť pokud bude chtít někdo někoho například okrást, znásilnit, či zabít, příčí se to morálce, lidskému rozumu a dokonce i desateru božích přikázání. Má odpověď je jednoduchá! Všechny uvedené činy jsou narušením rovnováhy Vesmíru a jestliže se k nim rozhodnu, tak musím počítat s působením přírodních zákonů přitažlivosti, akce-reakce, ale především rovnovážných sil, které vše uvedou do patřičného stavu tak, aby nebyla narušena univerzální stabilita.

Rovnováha je zákon

Nejen tedy, že se dočkám trestu podle světského práva, ale mohu počítat, že z toho universálního hlediska budu nucen rovnováhu na svůj úkor dorovnat. Jestli v tomto, nebo v některém z dalších životů, to už je v podstatě jedno. Podstatné však je, že budu potřebovat získat zkušenost nejen jako oběť, ale i jako např. pozůstalá osoba po někom, koho jsem miloval, takže se pravděpodobně i dočkám násilné ztráty blízké osoby. To vše je třeba uvážit, pokud chci realizovat svobodnou vůli v praxi právě tímto způsobem. Chápete již pojem svobodná vůle? Zjednodušeně by se dalo říct, že nemáme dělat ostatním nic, co sami nechceme dříve, či později zažít.

Všechno můžeme využít v náš prospěch

Výše jsem lehce zasáhl do negativního tématu, ale již se k němu nechci vracet a radši budu věnovat pozornost tomu, jak využít svobodnou vůli k našemu růstu a hladkému vývojovému proudu. Někdy se totiž soustřeďujeme na negativa, která nás mohou postihnout. Ve skutečnosti se však zatím nic z našich představ neuskutečnilo.

Když někomu vyprávím, že každý měsíc absolvuji cestu na východní Slovensko cca 650 km, tak většina lidí obrací oči v sloup a hledají právě ta negativa. Osobně si ze svého cestování dělám ve své mysli výlet, nikam nespěchám a užívám si každého místa, které projíždím. Představte si, že mne za dva roky, co to takto provozuji ani jednou nikdo nenaboural, nezastavila policie a dokonce jsem ani neusnul. Je to pouze o mentálním nastavení.

Jen pro ten dnešní den

Zkuste si každý den říct jednoduchou afirmaci: „Dnes je o mne postaráno.“Kašlete na to, co bude zítra a užívejte si dnešek (ostatně si poslechněte text příznačné písně nesoucí název tohoto odstavce). Proč si dnešní den plně neužít? Zítra ráno se ani nemusíme probudit! Vyzkoušejte to každý den po dobu půl roku. Potom mi napište, co se ve vašem životě změnilo a jestli se vůbec něco obrátilo k lepšímu. Osobně jsem přesvědčen, že budete nadšeni. Tím, že se každý den rozhodnete, že je o vás postaráno a budete si to užívat, se stáváte vědomými bytostmi a dáváte prostor Vesmíru, aby pracoval ve váš prospěch.

Nepřemýšlejte, kde vezmete peníze na to, či ono, ale soustřeďte se ve svých pocitech, že již to, či ono máte a uvidíte, jaké zázraky  se budou dít. Teď mi možná někteří analytičtí typové dají otázku, jak se nemají soustřeďovat na peníze, když jsou dnes ke všemu potřeba a oni musí vědět, kde je vydělají. I na toto mám odpověď. Jestliže dáme prostor Vesmíru tím, že nebudeme řešit hlouposti typu kde peníze získáme, ale objednáme si věc, kterou opravdu chceme, tak se dočkáme něčeho, co nás sice ve škole neučili, ale co skutečně funguje.

Objednávka s adresou Vesmír

A jak si objednávat od Vesmíru? Stačí si nejprve přát. Pozor, přání se však sama o sobě neplní. Následně musíme vytvořit z naší touhy záměr, což je jednoduché a stačí se rozhodnout pro danou věc. Rozhodnout znamená, že věřím, vím a jsem rozhodnut k získání dané věci. Pak si ji pouze vizualizuji v přítomném čase, jako bych ji už měl. A důležité je i pocitové naladění na svoji vizi, jakoby již byla splněna. Poté se svým záměrem již nezaobírám a nechám pracovat Universum, které si ví moc dobře rady i bez našeho logického myšlení.

A co dělat do té doby, než se naše přání realizuje? Můžeme pracovat na svém nitru a zpracovávat si například své filtry, které mohou naše přání a cíle mnohdy negativně ovlivňovat. O filtrech též píši ve své knize a v současnosti připravuji nový seminář zaměřený právě na jedny z našich dominantních filtrů, kterými jsou skrytá zranění. Podstatné je, abychom vše, co pro sebe v tomto ohledu děláme, nebrali jako nějakou metodu, léčbu či dokonce tabletku. Pomůže nám, když vše nové, co využíváme v životě k našemu posunu, přijmeme jako naši součást a pozitivní změnu. Potom zdoláme vše, pro co se sami rozhodneme. Proto žijme a radujme se z každého okamžiku, kdy můžeme vědomě tvořit svůj život.

Máte svůj život ve svých rukách

Mohl bych vám tu nyní vyjmenovat několik „zázraků“, které se odehrály v mém životě za poslední měsíc, ale to by bylo pouze o mně, nikoliv o vás. Vy máte svůj život ve svých vlastních rukách a jak se rozhodnete s ním v tuto chvíli naložit, to je též otázka vaší svobodné vůle. Přeji vám proto taková rozhodnutí, která budou k vašemu vývoji co nejpříhodnější, nejpříjemnější a která vás posunou na cestě realizace svobodné vůle v tomto úžasném, „zázračném“ a láskyplném světě.

„Myslíte si, že byste měli konečně začít žít? Tak nemyslete a žijte!“

 

 

.

3 komentáře k “Máme právo věřit čemu chceme

  1. Dobrý den pane Lexo, děkuji Vám za podnětný článek. Po přečtení jsem si napsala krásnou ceduličku s Vámi doporučenou afirmací a dala ji tak, abych ji každé ráno měla na očích. Věřím, že Vesmír se o naše potřeby postará.
    Velké díky a přeji krásný den Viera

  2. Děkuji Vám, pane Lexa. Pokaždé, když si přečtu Vaše články a myšlenky v nich obsažené, mám ještě více prozářený den. Ano, to co píšete, skutečně funguje. „Hupsss … děkuji ti Vesmíre“ … A děkuji též Vám, Jiří, za Vaše moudra.
    Eva z Pardubic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *