Dnes je nejlepší začátek

Dnešní svět nám skýtá řadu možností, které si v tuto chvíli neumíme ani představit. Můžeme realizovat svá tajná přání, skryté sny a plnit si všemožné cíle. Zajímavé je, že pokud si to přejeme a vše necháváme jakoby plynout, tak se nám většinou podaří dosíci kýženého vrcholu. Ten, který dává svým touhám důležitost si většinou na výsledek počká. Nechci se tu rozepisovat proč se to děje, neboť to si můžete přečíst v mé knize, ale naopak bych rád vysvětlil, že vše má svůj čas a pokud to budeme vždy respektovat, tak vyhrajeme ve všem, co nás jen napadne. Můžeme si říct, že začneme dnes a něco změníme. Též je možné všechno nechat na zítra. V tom tkví tajemství a rozmanitost svobodné vůle. Osobně jsem přesvědčen, že právě dnes je ten nejlepší začátek.

Tento moment tvoří

Zahoďme všechna porovnávání, posuzování, analyzování, či nostalgické vzpomínky. Jsou k ničemu a vrací nás do minulosti. Jak pak chceme být originální? Vždyť naše odvěká tendence je posuzování, porovnávání, souzení, či vzpomínání na lepší časy. Nastavme se na tento okamžik! Přijměme dnešek, jako nový začátek. Pro naši budoucnost je důležité co teď chceme, děláme a jsme. Poté jak to chceme, jak to děláme a jak se v tuto chvíli cítíme. Ostatní je druhořadé. Jestliže se soustředíme na momentální prožívanou realitu, která se nám líbí, tak stačí, abychom pocitově vyjadřovali jakousi vděčnost. To úplně stačí! Ostatní si již Vesmír zařídí sám a my se můžeme jen bavit a užívat si tohoto světa.

Hrajme si s myšlenkami

Pokud se nám současnost nelíbí, tak se pokusme najít alespoň střípky toho, co se nám líbí. Jestliže není nic, co by nám imponovalo, tak se soustřeďme na realitu takovou, jakou bychom chtěli mít. Vizualizujme si,  představujme si detaily a doslova si hrajme s našimi myšlenkami. Následně se rozhodněme, že tak to opravdu chceme a takové to prostě bude. Dejme pryč jakoukoliv pochybnost, nesledujme ta zvěrstva v televizi, na internetu, či v rádiu a plně se soustřeďme na svůj záměr. Záměrem myslím náš cíl, pro který jsme se rozhodli a z kterého nechceme ustoupit ani o milimetr. Jestliže intuitivně cítíme, že nás tato činnost (tvorba) těší a emoce nám sdělují absenci jakýchkoliv pochybností, tak si můžeme být jisti, že vše je na nejlepší cestě.

Z víry a vděčnosti palác

Pevná víra a nekonečná trpělivost nám mohou být oporou na tvůrčí cestě našich životů, tak si jich buďme vědomi a vytvořme jim místo v našem životě. Buďme též vděčni za každou maličkost, která přijde do našeho života. Děkujme Vesmíru za vše, co se nám denně dostává do cesty. A je zcela jedno jestli jde o náhodný úsměv člověka, kterého míjíme v nekonečném davu bezejmenných tváří, když procházíme Staroměstské náměstí či o ranní kávu zpestřenou přítomností osoby jež milujeme nebo pouze neopakovatelný ranní východ slunce. To jsou totiž drobnosti, na kterých můžeme vystavět palác. Jak to myslím? Zcela jednoduše, neboť v momentě, kdy poznáme, že náš šťastný život je vybudován z naprosto jiného materiálu, než se nám snaží namluvit kdejaká propaganda současného světa, tak budeme mít každý vystavěno celé království z vděčnosti, radosti, pokory , kde možná hlavním platidlem bude úsměv, pohlazení, či od srdce vyřčené děkuji.

.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *