Velikonoční zamyšlení

Velikonoční svátky jsou příjemné, neboť každého z nás pohladí po duši. Minimálně příchod jara, obměna šatníku, možnost vyjít lehce do přírody a užívat si atmosféry, kdy se vše začíná probouzet z dlouhé zimní letargie potěší nejen lidi organizované v náboženských organizacích, ale určitě každého jedince. Jsem přesvědčen, že i zvířátka, která též netrpělivě čekají na konec kruté zimy, se těší příchodu nového a pohostinnějšího ročního období.

Jeden z nejstarších svátků

Velikonoce jsou jedním z nejstarších svátků v naší historii a jejich smyslem byla oslava příchodu jara, odchodu zimy a šlo o jakýsi symbol vítězství života. Později toho využili křesťané a vytvořili si Velikonoce, jako připomenutí umučení a z mrtvých vstání Ježíše Nazaretského. Ještě dříve si organizované svátky jménem Pescha vytvořili Židé. Oslavovali tím propuštění Izraelitů z Egypta.

Právě již zmíněná zvířátka jsou mnohdy v zimě odkázána na pomoc člověka. Ten se o ně stará a ve volné přírodě je i přikrmuje. Paradox je následně v tom, že s příchodem Velikonoc se zvyšuje konzumace masa a z milovaných zvířat se stane potrava. Mnoho z nás si ani nedovede představit alternativu, že by již nejedli maso. Abych byl upřímný, tak mým cílem není přesvědčování o tom, zda pojídání zvířat je správné, či nikoliv.

Kam se poděla lidskost?

Mrzí mne situace, kdy v rámci byznysu zapomínáme na svoji lidskost. Zvířata se stávají pouhým zbožím, bez ohledu na to, že jde o živé bytosti. Představme si, že na velikonoce se připravují miliony jehňátek, telátek, či selátek za účelem zabití a sežrání pánem tvorstva.

Každý z nás byl alespoň jednou v životě otřesen zprávou, že někomu zemřelo dítě nebo že v rámci války tam a tam zemřely děti při bombardování. Jehňátka, telátka, holoubátka, kuřátka, či selátka jsou také děti. Jsou pokračovatelé zvířecího rodu. A my v rámci svátků jara a vítězství života nad smrtí zabíjíme bezbranná zvířecí mláďata.

Své mazlíčky oplakáváme

Proč nám vadí, že v Číně vraždí psy nebo, že je ve Vietnamu dokonce pečou zaživa? Proč pláčeme nad fotkami týraných pejsků a kočiček kolujích na Facebooku? Odpověď je jednoduchá! Jde o naše milované mazlíčky. Ale vždyť mi děláme to samé! Maximálně s tím rozdílem, že nevidíme to neskonalé utrpení a strach, v jakém musí ta ubohá zvířata umírat. Následně si sedneme ke stolu a vidíme již pouze hmotu v podobě masa, upravenou různými způsoby.

Mnoho lidí si dnes uvědomuje svět, jako energetickou záležitost. Stále více jedinců se stává vědomými a lační po dalších informacích otevírajících jejich možnosti. Je třeba si uvědomit, že energetickou záležitostí je i pojídání zvířat, neboť pán tvorstva dostává v masu zpět energie, které předem vyslal v rámci masové produkce a zabíjení ostatních bytostí. To obrovské utrpení, bezmoc, bolest a strach se dostávají do našich těl skrz přijímanou masitou potravu. Nesmíme se pak divit, že se u nás projevuje agresivita vůči sobě, či proč musíme řešit tzv. civilizační onemocnění.

Příroda nám všechno vrátí

Naše úžasná planeta Země, která se o nás stará a dává nám vše, díky čemu můžeme přežít, má též svoji paměť. Jestliže člověk hromadí energii smrti, vraždění, bezcitnosti, ponížení, či strachu zabíjením jiných tvorů, nesmí se následně divit přírodním katastrofám, válečným konfliktům, či jiným útrapám, kterými jej planeta Země častuje. Jsem přesvědčen, že se snížením produkce živočišné výroby dojde k snížení produkce válek a dalších pohrom, které jsme si sami na sebe připravili.

Vše záleží pouze na našem přístupu k nám samotným, k druhým bytostem a v neposlední řadě k naší krásné planetě Zemi. A jelikož nemohu zastavit celosvětovou produkci masa a zbytečné vraždění zvířat, rozhodl jsem se pouze pro variantu, že nebudu již konzumovat maso, ani další živočišné produkty. A podaří-li se mi inspirovat alespoň dva lidi, tak jsem svůj úkol splnil. A jestliže tak budeme postupně inspirovat více a více jedinců, změníme náš život a pomůžeme naší planetě od emocí, které ji tíží mnohem více než globální oteplování, přelidnění, či znečištění podzemních vod.

Přeji všem bytostem krásné svátky jara 2018 a mějme na paměti, že planeta Země patří nejen člověku.

Veselé a radostné Velikonoce.

V hluboké úctě ke všemu co jest

Jirka Lexa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *