Jak používáme naši mysl

Člověk má skvělý dar, který dostal v momentě svého zrození. Tímto darem je mysl. A přesto si většina lidí myslí, že se jim život děje náhodně a neorganizovaně. Omyl! Neuvědomujeme si, jak používáme naši mysl.

Již v Bibli je napsáno, že Bůh stvořil člověka k obrazu svému. Vznikla tak poměrně dlouhodobá mýlka, kdy si lidstvo představovalo Boha v lidské podobě. Přirovnání člověka k Bohu má však zcela jiný a mnohem dokonalejší význam.

Tajemství lidské mysli

Bůh je tvůrce a v tomto duchu stvořil i člověka. Nejde o fyzickou podobnost, ani o tvorbu v hmotném slova smyslu. Jde o tvorbu vlastní reality. Tajemství lidské mysli bylo známo hrstce vyvolených lidí již ve starověku. Tato skupina s ním nakládala tak, aby se nedostalo k nikomu nepovolanému, což mělo za následek, že člověk ve skutečnosti zapomněl na svoji genialitu a jedinečnost. Stal se tak snadno ovladatelným.

Naše mysl, pokud je dobře používaná, může být naším věrným služebníkem. V opačném případě se může stát krutým vládcem. Většina lidstva však myšlení považuje za pouhý nástroj k logickým výsledkům a jako prostředek paměti. Proto je dnes většina lidí nespokojena se svým životem. Používají totiž mysl nevědomě. Ona sice tvoří jejich realitu, ale v konečném výsledku to vypadá, jako náhodné okolní dění.

Škola – odtržení od naší skutečné podstaty

Již ve škole nás svádí z naší cesty tvůrce. Stáváme se roboty, kteří se učí opakovat názory druhých a jsme tak masově programováni a lehce manipulováni. Ve skutečnosti je školní systém pouhým odtržením od naší skutečné podstaty. Aby se nestalo, že některý jedinec bude skutečně vědomý, stala se školní docházka povinností již od útlého dětství.

Jestliže včas procitneme a začneme používat svoje myšlení jako samostatný tvůrce, změníme tím svůj dosavadní život. Celý proces je velmi jednoduchý, a proto na něj přijde jen málo lidí. V momentě, když na něco myslíme, začínáme tvořit. Samozřejmě, že všechno má své zákony a naše myšlení je na tom stejně.

A jak tedy používat svoji mysl?

Vyzkoušejme svoji mysl a tvořme svoji realitu přesně podle svých představ. Je to jednoduché a každý z nás to dokáže. Hlavní otázkou je, zda opravdu chceme vystoupit z pohodlnosti, anonymity, nezodpovědnosti a především lenosti pracovat na svém vlastním rozvoji, což je naším hlavním posláním zde na Zemi.

Používejme svoji mysl k naší radosti, tvůrčí činnosti a hlavně převezměme sami za sebe zodpovědnost, protože to je první předpoklad každého tvůrce. A jak tedy používat svoji mysl? O tom si něco napíšeme v některém z dalších článků na mém blogu.

.

2 komentáře k “Jak používáme naši mysl

  1. Je úžasné, jak pravdivé je vše, co zde píšeš a proto mám velkou radost, že jdeš po té správné cestě a doslova mě hřeje u srdce, když si vzpomenu na začátek, když jsi na ni vstupoval. Anna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *