Úvaha svlečená do naha

v rámci mých seminářů a přednášek se mne lidé ptají, proč se děje v současném světě tolik negativních věcí. Pokusím se nastínit svůj názor, který nikomu nevnucuji. Pochopil jsem, že vše, co se kolem nás děje, není pouze nahodilé, ale řízené. Pokud si říkáte, že je to jasná věc, kterou každý ví a mocná skupina lidí, které není třeba jmenovat, vše naplánovala, tak se moc neradujte. Vše je z mého pohledu trochu jinak, než si myslíme. Tou řídící jednotkou je zcela někdo jiný, daleko moudřejší a nepopsatelný pro naše chápání. Ale ještě jednou podotýkám, že jde jen o můj názor a nikomu jej nevnucuji.

NYNÍ TROCHU KLASIKY

Tak především, zda jsou věci negativní, či nikoliv, o tom by se dalo debatovat hodiny, neboť již Wiliam Shakespeare řekl, že „věci nejsou dobré, ani špatné, to z nich dělají naše myšlenky o nich“. Jak moudrý člověk to byl! Bohužel, dnes z nás hovoří především strach, který je celoplošně v lidech podněcován. Proto jsme přesvědčeni, že vše, co se ve světě děje, musí být jen negativního charakteru. Když se kolem sebe rozhlédneme v širším kontextu, tak zjistíme, že vše je pouze o zákonech Univerza a jelikož i my jsme jeho součástí, patrně se vývoj bude týkat i nás. Již slyším hlasy, které mi spílají, že jsem cynik, tedy pokud nepovažuji současné dění ve světě za negativní. Mám k tomu však své osobní důvody. Je možné, že se svým názorem zůstanu sám, ale to mi vůbec nevadí, protože nechci psát něco, co se každému líbí a navíc jsem v psaní absolutní amatér a nevzdělanec, což mi budiž polehčující okolností.

NYNÍ TROCHU EZOTERIKY

Pokud si připustíme, že vesmírné zákony se týkají i nás a nevylučujeme inkarnace, karmu, energie, či další atributy ezoteriky, tak to pro nás začne být opravdu „výživné“. Zákon rovnováhy platí v celém Vesmíru. Čas je však důležitý pouze pro nás, tudíž z univerzálního pohledu nehraje žádnou roli. Teď se jistě mnoho z vás ptá, co mají společného se současným děním ve světě čas a rovnováha a co tu vlastně „plácám“ za nesmysly? Tak se do toho pusťme!
V předchozím textu byla zmíněna karma. Co vlastně představuje toto cizí slovo, které na každého působí zcela jiným nádechem. Karma je něco, jako zachování rovnováhy energií. Jelikož i my jsme energie, které během inkarnací nabírají různé zkušenosti (vibrace), čímž se více nebo méně odchylujeme z energetické rovnováhy, přenášíme si svůj energetický dluh, který je třeba splatit (vyrovnat) například i v několika následujících inkarnacích, s sebou do jednotlivých zrození. Pokud jsme v minulém životě ubližovali lidem, je třeba, abychom si v následujícím zrození vyzkoušeli, jaké to je, když nám je ubližováno. Není to tedy žádný Boží trest, žádný osud, ale součást plánu duše. Jestliže někdo žil jako masový vrah, potom si v další inkarnaci připraví takový úkol, aby vyrovnal zákon rovnováhy a tím vyrovnal svůj dluh z minulosti. Proto bychom měli chápat, že někteří lidé, s určitým postižením, mohou pouze vyrovnávat svoji karmu nebo při úmrtí člověka v mladém věku jde v mnoha případech o karmu.
Důležité je chápat pojetí smrti, ale to snad až v některém z příštích příspěvků. Není pouze karma jednotlivců, ale i celých národů a jestliže jsme si donedávna řešili každý svoji karmu jako jednotlivci, tak v současnosti nastupuje karma národů. Národy, které nějakým způsobem vybočily z rovnováhy nyní zažívají vyrovnání v podobě zkoušek, které v minulosti připravily jiným národům.

NYNÍ TROCHU HISTORIE

Španělsko, Portugalsko, Řecko, Francie, Velká Británie Holandsko, Belgie, Německo, Rakousko, Itálie atd. Co nás napadne, když si přečteme jména uvedených zemí? Každého samozřejmě něco jiného, ale zamysleme se, proč jsem napsal zrovna tyto národy pohromadě v souvislosti s tím, co se nyní děje a výše napsaným? Všechny tyto státy byly více, či méně kolonizátoři. Omlouvám se, pokud neuvádím přesný název pro dobývání, okupování, zabírání, či jiné uzurpování ostatních národů. Uvedené země narušily rovnováhu a právě tato rovnováha je v současnosti vyrovnávána.
Podívejme se, co všechno v minulosti provedlo Německo téměř celému světu. Rozpoutalo největší válku v dějinách lidstva, čímž některým bytostem urychlilo karmu na jedné straně, ale zároveň uvedlo svět do nerovnováhy na straně druhé. Pokud připustíme, že jde o karmu, není třeba jakkoliv komentovat, odsuzovat, či jinak řešit situaci v Německu. Samozřejmě můžeme sáhnout ještě po jedné zemi, která je v současné době doslova kolonizována muslimským světem. Jde o Velkou Británii. Její rozsah, co do kolonizování světa nemá obdoby. Podepsala se na 3,5 milionu afrických otroků dovezených a prodaných do USA. Rabovala v Indii, kde brala místním obyvatelům suverenitu nebo je držela pod přísnou kontrolou impéria. A dnes? Energie, kterou svými činy uvedla do nerovnováhy, se opět vrací. Co více dodat?

NYNÍ TROCHU Z DOMOVA

Vraťme se opět na náš dvoreček a zamysleme se, proč k nám současní uprchlíci nechtějí. Považují nás za xenofoby? Nemáme tak vysokou životní úroveň? Nejsme pro ně zaslíbená země? Nebo jim nemáme z materiálního hlediska co nabídnout? Pokud hledáte odpověď na otázky uvedené výše, tak se ani nemusíte namáhat, protože ji nenajdete. Naše země byla odjakživa nazývána srdcem Evropy. Ona jím je nejen z geografického hlediska, ale hlavně z pohledu energetického. Zatímco v minulých letech byla světová duchovní centra v Tibetu nebo v Peru, současné světové duchovní centrum se nachází v Čechách a na Moravě. Praha má například několik energetických bodů, které ještě sehrají obrovský význam. Když pominu naši zemi, jako energetické centrum, tak nemohu opomenout její význam a čistotu z hlediska karmy, neboť náš národ nikomu v minulosti neubližoval, ani neuzurpoval jiné národy. Již Karel IV. odmítl křížovou výpravu do Turecka, čímž nám v současnosti nesmírně pomohl.

NYNÍ TROCHU ODVAHY

Pokud se bojíte událostí současného světa, tak doporučuji pochopit sám sebe, neboť nikdo nám nemůže ublížit. Tedy kromě nás samotných.
Jiří Lexa, Lužec nad Cidlinou 25.11.2015

Komentář k článku “Úvaha svlečená do naha

  1. Zdravím Vas..nevim sice odkud tyhle informace máte ale přesně to samé mi posilali z vrchu..jen se ptam a oni odpovidaji.nekdy..kdyz jedu na kole tak debatuju.nevim jestli si povidam sam se sebou ale informace ktere mi dosli di sebe krásně zapadají a ja jsem cimdal vic vdecnejsi za svuj skvělý život ve skvělé zemi..a mrzí mě ze hodně lidí si neváží toho jak dobře se dnes mají a jsou cim dal vic rozmazlenejsi :/.. naštěstí dnes uz vím ze to nekončí prezidentem ani žádným člověkem a ze je neco mnohem vic a zaroven to na nas dohlíží…takže se vlastně neni čeho bat.maximálně můžu umřít a jelikož smrt je jen přechod tak vlastně o nic nepřijdu…a to je boží 🙂 preju Vam hezký den a zdravim.R.Zeman

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *