PROČ JE TĚŽKÉ BÝT V DNEŠNÍ DOBĚ ŠŤASTNÝ?

Dnes jsem seděl asi čtyři hodiny u notebooku a chtěl jsem opět napsat pár řádek pro všechny lidi, kteří hledají to své štěstí. Napsal jsem toho poměrně mnoho, ale vše jsem vymazal a rozhodl se, že nechci udávat moudra, kterých jsou plné knihy a která většina lidí již zná a o nichž mnoho lidí říká, že nefungují.
Radši jsem se zamyslel, proč je v současnosti těžké být šťastný. Položme si otázku: Jsem šťastný? Odpověď může být jen ano, či ne. Nějaké mezistupně štěstí neexistují a jsou to pouze lži, kterými se snažíme oblafnout náš mozek. Bohudík, při této otázce pracuje srdce, takže okamžitě pocítíme, zda si lžeme, či nikoliv.
Proč je těžké být dnes šťastný? Osobně se domnívám, že to těžké není. Naopak, když jsem pochopil, jak se dostat do stavu, kdy jsem šťastný neustále, tak jsem se rozhodl k neustálé demonstraci tohoto, neboť si myslím, že na štěstí má nárok každá bytost.
Jak být šťastný? Začněte dělat jen to, co vás opravdu baví a co vám činí radost. Těšte se na každý okamžik svého dalšího života. Užívejte si každou vteřinu a pokud něco nechcete dělat, tak to nedělejte. Projevujte životu vděčnost za vše, co máte a mějte v sobě velkou pokoru. Milujte druhé lidi. Pokud s někým nechcete být, tak s ním nebuďte. Plňte si své sny a myslete jen na to, co chcete. Pište si své cíle a neustále je vylepšujte, doplňujte, zvětšujte, ale i škrtejte a měňte.
Když se vám nechce pracovat, tak nepracujte a když něco chcete udělat, tak to udělejte. Nekoukejte se, co o vás řeknou ostatní lidé, ale mějte v sobě vždy pokoru a jednejte v souladu se svým svědomím. Chtějte pro ostatní lidi to, co pro sebe a přejte všem úspěch.
Svoji konkurenci berte jako přátele a přejte jí prosperitu a úspěch. Spolupracujte s „konkurencí“ a podporujte ji. Važte si sami sebe a stanovte si vlastní cenu. Uvědomujte si svoji vlastní hodnotu a neustále si ji připomínejte. Milujte vlastní tělo a každý den se chvalte. Myslete jen pozitivně a z věcí, které se zdají být negativní si udělejte pozitivní.
Snažte se dávat životu lehkost  a s ničím nebojujte. Nechte se unášet životem a neustále se vzdělávejte. Chtějte změny do svého života a učte se je přijímat. Když něco chcete zrealizovat, co nejdříve to uveďte do praxe. Plňte si svá přání. Dávejte dary a naučte se mít radost z toho, když někomu něco dáte. Radujte se z toho, když někomu platíte a vždy dávejte peníze s radostí. Když vyděláte jakoukoliv částku, tak za ni poděkujte a buďte za ni vděčni. Když uděláte chybu, tak se za ni pochvalte.
Výše jsem uvedl pár myšlenek, kterých se držím a dnes mohu říct, že jsem opravdu a z celého srdce šťastný. Jsem naprosto přesvědčen, že být šťastný není vůbec těžké a tento stav mohou docílit všichni lidé. Aby tyto poučky fungovaly, je nutné jejich zapojení v praxi.
Přeji vám, abyste byli šťastni a váš život byl jedna krásná pohádka.
S úctou
Jirka Lexa
V Českých Budějovicích 9.5.2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *