Jdi za štěstím

Po zveřejnění mého nedávného příspěvku mi bylo oznámeno, že pokud vidím okolo sebe nešťastné lidi, tak je to tím, že to odráží mé myšlenky a pokud budu myslet jinak, tak se nešťastní lidé nebudou objevovat v mém životě.
Moc jsem nad touto radou přemýšlel. Ne z důvodu, že by mne překvapil zákon rezonance a přitažlivosti, ale spíše proto, že rád inspiruji lidi, kteří hledají. A každý, kdo není šťastný, tak je vlastně hledající. Někdo aktivněji, jiný méně. Nechci udělovat nikomu rady, jak má žít a jak být šťastný, na to nemám právo, ani chuť. Uzavřel jsem sám se sebou určitou dohodu, kterou chci dodržet a která mne baví.
V roce 2014 jsem si sáhnul na dno v určité etapě mého života a řekl jsem si, že pokud se mi povede opět postavit na nohy a bez úhony to období přečkat, budu inspirací pro další lidi, kteří o to budou stát. A světe div se! Povedlo se!  A proto jsem se rozhodl, že ve svém životě už budu dělat jen to, co mne baví a ani to ne, ale že budu dělat to, co skutečně miluji a co mne zpětně ukazuje smysluplnost mého počínání.
Proto nemám problém potkávat nešťastné lidi a rád jim ukážu jednu z nekonečné řady možností, jak být šťastný a nepotřebovat k tomu vůbec nic, či nikoho. Důležité je, že nemám patent na štěstí a kdo dál nechce číst, tak ať nečte, protože jde jen o můj názor, nikoliv o nějaké dogma.
Nemyslím, že bychom neměli komunikovat s dalšími lidmi, to mi přijde jako blbost, jen jsem pochopil, že pokud chceme být v životě šťastní, je třeba vzít v úvahu fakt, že štěstí není věc, ale stav, či styl. Šťastni buď jsme nebo ne a pokud to pochopíme, tak máme možnost něco ve svém životě změnit.
Každý člověk má štěstí v někde uvnitř sebe a (odpusťte mi ten názor) sám si jej blokuje, protože dovolí myšlenkám, aby se staly jeho pánem, což je (opět mi odpusťte) totální zvrácenost. Když chci být šťastný, tak hledám neustálou cestu ke štěstí. A co děláme my? Myslíme na to, co nechceme. Ať už se jedná o strachy, pomluvy, závist, či nenávist. Chce se někdo z nás bát vlastního života? Chce být člověk pomlouván? Tak proč to mnoho lidí neustále činí jiným? Chci snad, aby mi někdo záviděl, či mne nenáviděl? Opět mnoho z nás má tyto myšlenky jako zábavu a náplň pracovního, ale i jiného dne.
Chápete, co tím vším chci říct?
Pojďme uzavřít sami se sebou dohodu. Každý si uložíme do svého srdce, že budeme cenzoři. Cenzoři vlastních myšlenek, pocitů a slov, kdy budeme provádět jejich neustálou cenzuru tak, aby jejich důsledky přinášely pouze naplnění vlastních snů, tužeb, či přání.  Slibme si, že budeme chtít pro druhé vše, co chceme pro sebe. Že budeme podporovat ostatní lidi a hledat řešení, jak se k ostatním přiblížit. Není nutné někomu podlézat, ale stačí se mnohdy jen usmát na člověka, který jde proti mě po chodníku nebo který sedí v stejném kupé vlaku.
Pojďme se domluvit, že ti z nás, kteří docílí stavu štěstí, budou inspirovat další a další lidi. Tato myšlenka mne napadla okamžitě, protože jsem pochopil, že už mohu pomáhat dál a vymyslel jsem následující myšlenku: „Když svým přístupem k životu, vlastním nastavením a pocitem štěstí inspiruji pouze 10 lidí a oni pochopí, bude nás jedenáct. Když každý z nich inspiruje dalších 10 stejným způsobem, tak nás bude 111. Když opět těch 100 inspiruje každý dalších 10, tak už to bude 1000, potom 10 000, 100 000, 1 000 000, 10 000 000, 100 000 000, 1 000 000 000 a pozor!!! Ta miliarda lidí už bude mít jednodušší práci, protože těm už stačí inspirovat jen každý 7 lidí, aby byla šťastná celá planet.
A tak je to jednoduché!!!
Možná se tomu smějete, že je to pěkná pitomost, ale můj názor je takový, že pokud chceme cokoliv změnit na současném světě, nezvládneme to jinak, než změnou sebe sama a inspirací ostatních. Nedoporučuji někoho manipulovat, či jinak přesvědčovat, protože pokud budeme upřímně a od srdce šťastní, tak mi věřte, že to bude velmi nakažlivé a inspirativní.
Chcete pomáhat lidem? Doporučuji pracovat jen na sobě a tím jim pomůžete nejvíc. Položte si otázku: „Jsem šťastný/á?“ Pokud si odpovíte bez zaváhání „ano“, vítejte v klubu. Všechny jiné odpovědi jsou „ne“ a není se za co stydět, protože ne, znamená pouze přechodný stav v období hledání.
Doporučuji nikoho nehodnotit, protože to je pouze vydaná energie, která nás může oslabit, ale pokud chceme někomu pomoct, přehodnoťme svůj život a své postoje. Pak přineseme světu mnohem víc, než jako samozvaní soudcové.
A jak být šťastný? Nevím, jestli to bude fungovat vám, ale já od jisté doby dělám jen to, co mne baví a co mi dělá radost. Pro ostatní není v mém životě místo ani čas.
Co je důležité, že mi to funguje, tak proč to nezkusit?
Přeji Vám mnoho úspěchů, radosti a šťastnou cestu za štěstím.
V hluboké úctě Jiří Lexa
Nový Bydžov 16. 6. 2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *